AUTAltenmarkt / Zauchensee (AUT)Super G - Ladies - Combined Disciplines

12 January 2014
Race codex: 5065

Race Details

Run 1
Start Time: To be defined

Course Details

Run 1
  • Vertical drop
    0 m

Startlist

BibFIS CodeNameYearSkis
537545
USA
MANCUSO Julia
1984Head
538305
USA
SMITH Leanne
1987Rossignol
505886
SWE
KLING Kajsa
1988Head
495318
SPA
RUIZ CASTILLO Carolina
1981Salomon
297910
ITA
CURTONI Elena
1991Atomic
425880
NOR
SEJERSTED Lotte Smiseth
1991Atomic
196460
FRA
MARCHAND-ARVIER Marie
1985Rossignol
56128
AUT
HUETTER Cornelia
1992Voelkl
537582
USA
COOK Stacey
1984Rossignol
296427
ITA
SCHNARF Johanna
1984Fischer
297153
ITA
CIPRIANI Enrica
1988Head
197319
FRA
BAUD Adeline
1992Rossignol
197295
FRA
PIOT Jennifer
1992Rossignol
296472
ITA
FANCHINI Elena
1985Dynastar
296008
ITA
MERIGHETTI Daniela
1981Salomon
515782
SUI
KAUFMANN-ABDERHALDEN Marianne
1986Head
485631
RUS
YAKOVISHINA Elena
1992Head
197006
FRA
GAUTHIER Marine
1990Rossignol
196726
FRA
BARTHET Anne-Sophie
1988Head
538855
USA
FORD Julia
1990Voelkl
297601
ITA
BRIGNONE Federica
1990Rossignol
197641
FRA
GAUCHE Laura
1995Atomic
56328
AUT
ORTLIEB Nina
1996Head
25096
AND
GUTIERREZ Mireia
1988Rossignol
375018
MON
COLETTI Alexandra
1983Head
55690
AUT
HOSP Nicole
1983Fischer
355050
LIE
WEIRATHER Tina
1989Atomic
55947
AUT
FENNINGER Anna
1989Head
425929
NOR
MOWINCKEL Ragnhild
1992Rossignol
515747
SUI
GISIN Dominique
1985Dynastar
565243
SLO
MAZE Tina
1983Stoeckli
55576
AUT
GOERGL Elisabeth
1981Head
516138
SUI
GUT Lara
1991Rossignol
297702
ITA
MARSAGLIA Francesca
1990Voelkl
206001
GER
HOEFL-RIESCH Maria
1984Head
55913
AUT
MOSER Stefanie
1988Fischer
56087
AUT
SIEBENHOFER Ramona
1991Head
105269
CAN
GAGNON Marie-Michele
1989Rossignol
565320
SLO
FERK Marusa
1988Stoeckli
245066
HUN
MIKLOS Edit
1988Voelkl
56125
AUT
PUCHNER Mirjam
1992Atomic
55759
AUT
KIRCHGASSER Michaela
1985Atomic
515766
SUI
SUTER Fabienne
1985Stoeckli
516219
SUI
NUFER Priska
1992Fischer
298084
ITA
AGERER Lisa Magdalena
1991Atomic
538573
USA
ROSS Laurenne
1988Voelkl
297134
ITA
BORSOTTI Camilla
1988Head
515997
SUI
FEIERABEND Denise
1989Head
56177
AUT
VENIER Stephanie
1993
516280
SUI
HOLDENER Wendy
1993Head
506399
SWE
HECTOR Sara
1992Atomic
155415
CZE
STRACHOVA Sarka
1985Fischer
197497
FRA
MIRADOLI Romane
1994Dynastar
435245
POL
CHRAPEK Karolina
1990
196812
FRA
PELLISSIER Marion
1988Dynastar
705349
SVK
GANTNEROVA Jana
1989Fischer
196968
FRA
BAILET Margot
1990Salomon
506664
SWE
FJAELLSTROEM Magdalena
1995Head
106961
CAN
MIELZYNSKI Erin
1990Rossignol
35089
ARG
SIMARI BIRKNER Macarena
1984Fischer
705394
SVK
KANTOROVA Barbara
1992Rossignol
385092
CRO
KOMSIC Andrea
1996

Jury Details

TD FIS: Däuber Wilfried (GER)
Referee: A.SKAARDAL  FIS
Chief of Race: T.GSODAM  AUT

Organisation Information