Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Crans Montana (SUI)

Ladies’ Downhill Training

27 February 2014
No start times information yet
More information
Organisation information
Comité d Organisation Courses de Ski
Case Postale 84
3963 Crans Montana 1
SUI
Phone: 41 79 255 76 44
Email: org@skiwc-cransmontana.ch
Website: http://www.skiwc-cransmontana.ch

OFFICIAL RESULTS - FIRST TRAINING (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 21 GUT Lara 1:34.32  
2 9 STERZ Regina 1:35.38  
3 1 FISCHBACHER Andrea 1:35.39  
4 32 HAEHLEN Joana 1:35.73  
5 5 AUFDENBLATTEN Fraenzi 1:35.77  
6 17 FENNINGER Anna 1:35.84  
7 14 HOEFL-RIESCH Maria 1:36.03  
8 11 COOK Stacey 1:36.06  
9 20 GOERGL Elisabeth 1:36.20  
10 40 MARSAGLIA Francesca 1:36.26  
11 13 MANCUSO Julia 1:36.38  
12 6 KLING Kajsa 1:36.42  
13 12 GISIN Dominique 1:36.44  
14 2 MIKLOS Edit 1:36.57  
15 10 SEJERSTED Lotte Smiseth 1:36.61  
16 8 RUIZ CASTILLO Carolina 1:36.63  
17 23 HOSP Nicole 1:36.70  
18 41 PIOT Jennifer 1:36.71  
19 22 HUETTER Cornelia 1:36.88  
20 36 NUFER Priska 1:36.93  
21 4 STUHEC Ilka 1:37.06  
22 24 JNGLIN-KAMER Nadja 1:37.11  
23 18 MAZE Tina 1:37.26  
24 3 ROSS Laurenne 1:37.39  
25 28 SCHMIDHOFER Nicole 1:37.42  
26 25 SUTER Fabienne 1:37.48  
27 47 SIEBENHOFER Ramona 1:37.52  
28 33 PUCHNER Mirjam 1:37.60  
29 35 TIPPLER Tamara 1:37.70  
30 50 GAUTHIER Marine 1:37.77  
31 38 BAILET Margot 1:37.79  
32 42 BORSOTTI Camilla 1:37.91  
33 43 WILES Jacqueline 1:37.94  
34 39 KRIZOVA Klara 1:37.99  
35 37 PELLISSIER Marion 1:38.21  
36 44 FERK Marusa 1:38.44  
37 26 SCHNARF Johanna 1:38.45  
38 45 WENIG Michaela 1:38.49  
39 27 MOSER Stefanie 1:38.52  
40 52 YAKOVISHINA Elena 1:38.61  
41 34 MOWINCKEL Ragnhild 1:38.73  
42 46 CURTONI Elena 1:38.80  
43 56 HOLDENER Wendy 1:39.13  
44 15 KAUFMANN-ABDERHALDEN Marianne 1:39.24  
45 51 FORD Julia 1:39.28  
46 16 MERIGHETTI Daniela 1:39.36  
47 54 HECTOR Sara 1:39.38  
48 30 STUFFER Verena 1:39.46  
49 19 FANCHINI Elena 1:39.66  
50 49 FEIERABEND Denise 1:39.83  
51 7 YURKIW Larisa 1:39.96  
52 48 AGERER Lisa Magdalena 1:40.50  
53 58 SIMARI BIRKNER Macarena 1:41.06  
54 55 ALCOTT Chemmy 1:41.11  
55 59 MIELZYNSKI Erin 1:41.41  
56 57 CHRAPEK Karolina 1:43.14  
57 29 SMITH Leanne 1:48.35  

Did not start 1st run

Bib Name
53 BEDAREVA Maria

Did not finish 1st run

Bib Name
31 GAGNON Marie-Michele