Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:
Organisation information
Comitato per la Promozione dello sci
in Val di Fiemme (TNH1)
Via Regolani
38033 Cavalese TN
ITA
Phone: 39 (0462) 35 20 13
Email: info@fiemme2013.com
Website: www.fiemme2013.com

Podium

1
31:03.4
2
31:22.1
3
31:44.1

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 2 LEGKOV Alexander 31:03.4  
2 1 COLOGNA Dario 31:22.1  
3 4 VYLEGZHANIN Maxim 31:44.1  
4 3 NORTHUG Petter jr. 32:11.1  
5 7 HELLNER Marcus 32:15.8  
6 6 BAUER Lukas 32:45.1  
7 17 BABIKOV Ivan 33:07.8  
8 14 DI CENTA Giorgio 33:18.9  
9 15 OLSSON Johan 33:24.1  
10 16 CHERNOUSOV Ilia 33:50.9  
11 5 POLTORANIN Alexey 33:57.6  
12 18 KERSHAW Devon 34:00.8  
13 19 RICHARDSSON Daniel 34:01.7  
14 8 HALFVARSSON Calle 34:02.6  
15 9 ANGERER Tobias 34:04.4  
16 20 FILBRICH Jens 34:36.5  
17 24 PERL Curdin 34:39.1  
18 22 KROGH Finn Haagen 34:49.0  
19 13 JAPAROV Dmitriy 34:49.7  
20 10 BESSMERTNYKH Alexander 35:10.6  
21 21 GJERDALEN Tord Asle 35:30.7  
22 23 TURYSHEV Sergey 35:34.6  
23 11 VALJAS Len 35:58.2  
24 30 DUERR Johannes 36:11.1  
25 31 MORIGGL Thomas 36:42.0  
26 27 GAILLARD Jean Marc 36:59.0  
27 29 REICHELT Tom 37:29.6  
28 26 DOTZLER Hannes 37:53.1  
29 35 FISCHER Remo 38:06.2  
30 41 CLARA Roland 38:24.9  
31 25 NOECKLER Dietmar 38:32.0  
32 28 LARKOV Andrey 38:54.3  
33 32 CHECCHI Valerio 38:54.9  
34 33 REHEMAA Aivar 39:05.5  
35 34 SEMENOV Michail 39:16.1  
36 37 GLAVATSKIKH Konstantin 39:24.0  
37 40 WIBAULT Mathias 39:34.9  
38 42 KATZ Andreas 39:46.1  
39 38 KUEHNE Andy 40:09.5  
40 47 MAGAL Jiri 40:16.7  
41 39 BING Thomas 40:17.3  
42 46 LEHTONEN Lari 40:36.2  
43 36 RAZYM Ales 40:41.9  
44 43 FREEMAN Kris 41:13.1  
45 45 CLEMENTI Fabrizio 41:22.0  
46 49 HOFFMAN Noah 41:42.4  
47 48 LASUTKIN Alexander 42:12.3  
48 53 DUVILLARD Robin 42:21.1  
49 44 JOHANSSON Martin 42:29.2  
50 50 LIVERS Toni 43:32.2  
51 51 KRECZMER Maciej 43:42.6  
52 56 MUSGRAVE Andrew 44:36.7  
53 54 SHTUN Vitaliy 44:52.2  
54 52 PELLEGRIN Mattia 45:11.0  
55 55 LINDBLAD Anton 45:15.4  
56 58 VELICHKO Yevgeniy 46:02.2  
57 60 KARP Algo 46:55.5  
58 57 BAUMANN Jonas 47:17.0  
59 61 AKHMADIYEV Yerdos 48:02.4  
60 59 ZHMURKO Artem 48:09.7  
61 62 MATVIYENKO Gennadiy 49:49.8  
62 63 BILOSYUK Myroslav 51:26.9  
63 64 TAMMJARV Karel 51:47.2  
64 65 SHVIDKIY Oleksiy 53:34.7  
65 67 MOELLER Martin 1:05:29.0  

Did not start

Bib Name
66 MALYSHEV Alexandr
12 HARVEY Alex