Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Lillehammer (NOR)

Ladies’ 58 km C Mst

23 March 2002
No start times information yet
More information
Jury
TD FIS Enqvist Hans
Field Patrick
SWE
GBR
Referee
Assistant Referee
Chief of Race
Organisation information
Birkebeinerrennet
Toe Skraastad
PO Box 177
N-2601 Lillehammer
NOR
Phone: + 47 (61) 27 58 10
Email: birkrenn@birkebeiner.no
Website: www.birkebeiner.no

Podium

1

MOEN Anita

(NOR)

2:43:39.1
2
2:44:10.2
3
2:44:11.0

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 107 MOEN Anita 2:43:39.1  
2 108 SKOFTERUD Vibeke W 2:44:10.2  
3 119 HENKEL Manuela 2:44:11.0  
4 102 BELMONDO Stefania 2:44:52.6  
5 105 PARUZZI Gabriella 2:45:13.7  
6 120 SALONEN Satu 2:45:21.8  
7 104 SAVIALOVA Olga 2:45:25.7  
8 103 PEDERSEN Hilde G. 2:46:38.9  
9 116 SHEVCHENKO Valentina 2:47:19.5  
10 112 VARIS Kaisa 2:48:36.8  
11 114 MAJDIC Petra 2:48:42.5  
12 113 BAUER Viola 2:48:52.0  
13 122 BJOERGEN Marit 2:49:14.2  
14 124 VILJANMAA Annmari 2:50:02.2  
15 117 TERELIA Irina 2:51:26.8  
16 110 NAGEJKINA Swetlana 2:51:31.2  
17 106 SMIGUN Kristina 2:53:03.2  
18 129 BJOERNAAS Kine Beate 2:54:01.0  
19 115 SORKMO Maj Helen 2:54:05.2  
20 128 SAARINEN Aino Kaisa 2:54:06.1  
21 126 VAELIMAA Kirsi 2:54:23.6  
22 130 MEDVEDEVA-ABRUZOVA Evgenia 2:54:35.6  
23 131 CONFORTOLA Antonella 2:55:24.0  
24 138 NATSUMI Madoka 2:55:37.0  
25 125 SIDKO Alena 2:55:59.2  
26 136 FORTIER Amanda 2:56:59.8  
27 132 RAJDLOVA Kamila 2:57:04.3  
28 140 FORTIER Jaime 2:58:10.4  
29 135 THERIAULT Milaine 2:58:37.7  
30 109 BURUKINA Elena 2:59:16.4  
31 137 RENNER Sara 2:59:20.7  
32 146 GJOEMILE Ella 2:59:49.4  
33 121 NILSEN Elin 2:59:57.3  
34 144 VEUM Anja 3:01:23.3  
35 143 ROALDSETH Marit 3:01:46.8  
36 123 SIRVIOE Riikka 3:02:33.8  
37 118 BAY Tina 3:03:04.6  
38 139 FUKUDA Nobuko 3:03:17.0  
39 149 AAS Ingvild 3:03:30.7  
40 141 SMIGUN Katrin 3:03:43.1  
41 127 KEMPPEL Nina 3:05:09.8  
42 134 ANTONOVA Elena 3:05:15.5  
43 145 OLSEN-KATNOSA Anita 3:07:11.5  
44 133 WAGNER Wendy Kay 3:08:00.5  
45 148 MADSEN Trude 3:12:09.1  
46 147 SCHEI Ronnaug 3:12:39.1  
47 150 ANSTEINSSON Henriette 3:13:00.5  
48 142 SLETTEMARK Uiloq 3:13:37.5  
0 152 TAFJORD Ann-Eli  
0 151 BJERKE Heidi  
0 111 SCOTT Beckie  
0 101 SKARI Bente