Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Nove Mesto na Morave (CZE)

Ladies’ SP F Qual

11 January 2014
No start times information yet
More information
Organisation information
Zlata lyze, s.r.o.
Vlachovicka 1355
Nove Mesto na Morave
592 31
CZE
Phone: 420 602 137 078
Email: office@zlatalyze.cz
Website: www.vysocinaarena.cz

Podium

1

VISNAR Katja

(SLO)

2:44.51
2
2:45.21
3
2:45.34

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 17 VISNAR Katja 2:44.51  
2 3 INGEMARSDOTTER Ida 2:45.21  
3 16 VAN DER GRAAFF Laurien 2:45.34  
4 10 VUERICH Gaia 2:45.45  
5 28 OEBERG Jennie 2:45.69  
6 14 OESTBERG Ingvild Flugstad 2:45.84  
7 34 LAURENT Greta 2:46.15  
8 33 FALK Hanna 2:46.28  
9 20 NILSSON Stina 2:46.29  
10 2 RANDALL Kikkan 2:47.03  
11 1 RINGWALD Sandra 2:47.14  
12 25 GAIAZOVA Daria 2:47.18  
13 37 CEBASEK Alenka 2:47.22  
14 18 MALVALEHTO Mona-Lisa 2:47.33  
15 29 MATVEEVA Natalia 2:47.38  
16 21 LAUKKANEN Mari 2:47.54  
17 8 KOLB Hanna 2:47.56  
18 36 HARSEM Kathrine Rolsted 2:47.76  
19 55 RAZINGER Nika 2:47.86  
20 12 HERRMANN Denise 2:47.89  
21 19 BRUN-LIE Celine 2:48.10  
22 52 BUILLET Marion 2:48.22  
23 6 CALDWELL Sophie 2:48.24  
24 26 KOROSTELEVA Natalia 2:48.43  
25 24 DOTSENKO Anastasia 2:48.53  
26 15 SHAPOVALOVA Evgenia 2:48.61  
27 46 ANGER Lucia 2:49.47  
28 4 ERIKSON Hanna 2:49.55  
29 30 NIKOLAEVA Svetlana 2:49.83  
30 39 SARASOJA-LILJA Riikka 2:49.89  
31 43 SCHICHO Elisabeth 2:49.92  
32 45 VRABCOVA - NYVLTOVA Eva 2:50.03  
33 9 JOHANSSON NORGREN Britta 2:50.05  
34 11 KOWALCZYK Justyna 2:50.29  
35 32 GROENVOLL Maria Nysted 2:50.89  
35 7 FALLA Maiken Caspersen 2:50.89  
37 5 GJEITNES Kari Vikhagen 2:50.90  
38 42 EIDE Mari 2:51.16  
39 27 JONES Perianne 2:51.30  
40 63 NOVAKOVA Petra 2:51.56  
41 49 DEBERTOLIS Ilaria 2:51.90  
42 22 JEAN Aurore 2:52.15  
43 35 GRUBER Bettina 2:52.42  
44 41 GROHOVA Karolina 2:52.82  
45 64 HYNCICOVA Petra 2:53.21  
46 53 DE MARTIN TOPRANIN Virginia 2:53.23  
47 51 MAN Dandan 2:53.59  
48 38 AYMONIER Celia 2:53.68  
49 47 KVAALE Barbro 2:53.92  
50 13 SARGENT Ida 2:54.00  
51 23 PROCHAZKOVA Alena 2:54.35  
52 58 SZYMANCZAK Agnieszka 2:54.49  
53 31 IVANOVA Julia 2:54.75  
54 50 SCHUETZOVA Sandra 2:55.43  
55 48 MUSCHET Kerstin 2:56.35  
56 65 HAJKOVA Eliska 2:58.05  
57 44 PORMEISTER Piret 2:58.65  
58 40 OJASTE Triin 2:59.03  
59 56 OSSIPOVA Tatyana 2:59.34  
60 62 LI Hongxue 2:59.54  
61 60 MORAVCOVA Klara 2:59.60  
62 59 SCHWARZ Nathalie 2:59.69  
63 66 KLACLOVA Sarka 3:00.06  
64 57 GREGG Caitlin 3:00.62  
65 61 LANCHAKOVA Viktoriya 3:02.14  
66 68 BEROUSKOVA Katerina 3:05.63  
67 54 MATROSSOVA Marina 3:06.49  
68 69 BOUDIKOVA Adela 3:11.60  
69 70 SIMON Agnes 3:17.34  

Did not start

Bib Name
67 HORKA Ludmila