Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Nove Mesto na Morave (CZE)

Men’s SP F Qual

11 January 2014
No start times information yet
More information
Organisation information
Zlata lyze, s.r.o.
Vlachovicka 1355
Nove Mesto na Morave
592 31
CZE
Phone: 420 602 137 078
Email: office@zlatalyze.cz
Website: www.vysocinaarena.cz

Podium

1
2:52.44
2
2:55.95
3
2:56.07

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 8 USTIUGOV Sergey 2:52.44  
2 10 NEWELL Andrew 2:55.95  
3 20 JYLHAE Martti 2:56.07  
4 37 JAY Renaud 2:56.42  
5 15 PETUKHOV Alexey 2:56.56  
6 19 PELLEGRINO Federico 2:56.61  
7 13 BRANDSDAL Eirik 2:56.99  
8 18 GAFAROV Anton 2:57.79  
9 25 PERSSON Simon 2:57.92  
10 5 HATTESTAD Ola Vigen 2:58.21  
11 3 GLOEERSEN Anders 2:58.29  
12 27 EDIN Johan 2:58.35  
13 29 TRITSCHER Bernhard 2:58.37  
14 62 SCHAAD Roman 2:58.42  
15 66 BERGSTROEM Martin 2:58.80  
16 11 WENZL Josef 2:58.81  
17 21 PENTSINEN Anssi 2:59.20  
18 23 CHEBOTKO Nikolay 2:59.21  
19 33 KINDSCHI Joeri 2:59.21  
20 34 LINDBLAD Anton 2:59.27  
21 26 MORILOV Nikolay 2:59.66  
22 1 PETERSON Teodor 2:59.70  
23 4 STAREGA Maciej 2:59.81  
24 72 NILSEN Vegard Bjerkreim 3:00.09  
25 16 HAMILTON Simeon 3:00.15  
26 36 KUMMEL Peeter 3:00.16  
27 12 KRIUKOV Nikita 3:00.19  
28 9 KROGH Finn Haagen 3:00.31  
29 41 MIRANDA Cyril 3:00.32  
30 38 WURM Harald 3:00.34  
31 7 PANZHINSKIY Alexander 3:00.39  
32 39 GROS Baptiste 3:00.44  
33 31 NORTHUG Tomas 3:00.55  
34 22 GOLBERG Paal 3:00.57  
35 24 STRANDVALL Matias 3:00.65  
36 40 MIKKONEN Juho 3:00.78  
37 35 DARRAGON Roddy 3:00.83  
38 2 RAZYM Ales 3:00.84  
39 30 HOFER David 3:00.86  
40 17 COLOGNA Gianluca 3:00.89  
41 46 SELLIS Siim 3:01.31  
42 51 KOZISEK Dusan 3:01.37  
43 43 VOLOTKA Denis 3:01.62  
44 56 NIZZI Enrico 3:01.70  
45 52 BARTON Jan 3:02.27  
46 63 GAILLARD Cyril 3:02.35  
47 28 HEDIGER Jovian 3:02.37  
48 59 HELLNER Marcus 3:02.46  
49 47 LUUSUA Ari 3:02.65  
50 49 HEUN Daniel 3:02.79  
51 42 WOLZ Alexander 3:02.84  
52 76 BADER Markus 3:03.33  
53 53 GRUBER Mauro 3:03.46  
54 60 JAKS Martin 3:03.73  
55 14 EISENLAUER Sebastian 3:04.01  
56 73 KLISZ Pawel 3:04.85  
57 57 HAUKE Max 3:04.98  
58 44 LECCARDI Valerio 3:05.18  
59 58 BELLINGHAM Phillip 3:05.53  
60 64 SCHAIRER Samson 3:05.54  
61 45 SUN Qinghai 3:05.59  
62 48 KRECZMER Maciej 3:05.76  
63 55 KOSHEVOY Yevgeniy 3:05.94  
64 61 MLYNAR Peter 3:06.11  
65 54 SIMONLATSER Timo 3:06.49  
66 90 LOPOTA Martin 3:06.83  
67 69 SRAIL Jan 3:06.96  
68 67 VIERIN Francois 3:07.50  
69 82 GOSTINCAR Luka 3:08.70  
70 89 SZABO Milan 3:09.08  
71 70 HORYNA Ondrej 3:09.17  
72 68 MALYSHEV Alexandr 3:10.68  
73 87 ANTOS Jakub 3:11.25  
74 85 RADL Jakub 3:11.58  
75 74 PAIPALS Janis 3:11.60  
76 71 XU Wenlong 3:11.88  
77 81 GRAEF Jakub 3:12.13  
78 79 KNOP Petr 3:12.21  
79 78 KAPSO Martin 3:12.47  
80 84 SELLER Ludek 3:12.76  
81 50 SAAREPUU Anti 3:13.08  
82 77 RIBAKOVS Pavels 3:14.04  
83 65 TRSAN Rok 3:15.05  
84 80 BARTUNEK Michal 3:15.06  
85 86 ZHOU Hu 3:15.07  
86 83 AUGUSTINAK Dusan 3:15.69  
87 75 GREGG Brian 3:17.80  
88 88 KORDUTCH Jacob 3:18.33  

Did not start

Bib Name
32 SKAR Sindre Bjoernestad
6 JOENSSON Emil