Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Oestersund (SWE)

Ladies’ SP C Qual

14 February 2015
CET time
Local time
1st Run : 10:00
1st Run : 10:00
More information
Organisation information
World Cup Ostersund
C/O Biathlon Events AB
Idrottens Hus Box 384
831 25 Ostersund
SWE
Phone: +46104764241
Email: info@worldcupostersund.se
Website: www.ostersund2015.se

Podium

1
2:47.00
2
2:49.03
3
2:49.36

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 12 GJEITNES Kari Vikhagen 2:47.00  
2 16 FALLA Maiken Caspersen 2:49.03  
3 6 BRUN-LIE Celine 2:49.36  
4 26 MALVALEHTO Mona-Lisa 2:49.42  
5 23 MATVEEVA Natalia 2:50.29  
6 10 OESTBERG Ingvild Flugstad 2:50.68  
7 9 BJOERGEN Marit 2:51.69  
8 3 INGEMARSDOTTER Ida 2:52.24  
9 33 JACOBSEN Astrid Uhrenholdt 2:53.02  
10 31 DAHLQVIST Maja 2:53.63  
11 38 JOHAUG Therese 2:53.75  
12 24 PAJALA Magdalena 2:53.86  
13 28 RINGWALD Sandra 2:54.36  
14 1 NILSSON Stina 2:54.50  
15 21 VUERICH Gaia 2:54.68  
16 18 OEBERG Jennie 2:54.93  
17 25 KYLLOENEN Anne 2:55.22  
18 34 JONES Perianne 2:55.39  
19 11 VISNAR Katja 2:55.53  
20 19 WENG Heidi 2:55.87  
21 36 SOEMSKAR Linn 2:56.31  
22 44 PROCHAZKOVA Alena 2:56.49  
23 43 NORDSTROEM Maria 2:56.61  
24 15 CALDWELL Sophie 2:56.84  
25 8 VAN DER GRAAFF Laurien 2:56.98  
26 40 BOEHLER Stefanie 2:57.00  
27 14 BJORNSEN Sadie 2:57.02  
28 7 FALK Hanna 2:57.05  
29 39 BAUDIN Francesca 2:57.17  
30 30 SAARINEN Aino-Kaisa 2:57.31  
31 45 FESSEL Nicole 2:57.71  
32 47 GROHOVA Karolina 2:57.89  
33 46 BRENNAN Rosie 2:58.03  
34 17 SHAPOVALOVA Evgenia 2:58.09  
35 42 MOHLIN Elin 2:58.67  
36 32 ROMANOVA Yulia 2:59.24  
37 37 AYMONIER Celia 2:59.54  
38 27 LAURENT Greta 2:59.74  
39 20 SLIND Silje Oeyre 2:59.82  
40 5 DOTSENKO Anastasia 2:59.93  
41 49 JANSSON Julia 3:00.11  
41 2 SARGENT Ida 3:00.11  
43 22 HERRMANN Denise 3:00.62  
44 41 JASKOWIEC Sylwia 3:01.30  
45 55 LINDSTEDT Emilia 3:02.82  
46 64 SLONOVA Anastassiya 3:03.02  
47 35 JEAN Aurore 3:03.26  
48 51 SVAN Julia 3:03.54  
49 57 RAJU Heidi 3:03.73  
50 60 ISHIDA Masako 3:03.74  
51 4 RANDALL Kikkan 3:03.92  
52 13 KOLB Hanna 3:04.99  
53 56 BAANGMAN Hedda 3:05.09  
54 53 NORDSTRAND Sara 3:05.56  
55 52 BOUFFARD-NESBITT Olivia 3:06.43  
56 50 PORMEISTER Piret 3:06.53  
57 59 ROENNLUND Elina 3:07.20  
58 62 BOTTOMLEY Esther 3:08.23  
59 63 LANCHAKOVA Viktoriya 3:12.46  
60 29 SOBOLEVA Elena 3:12.52  
61 58 YEATON Jessica 3:14.42  
62 61 LINDKVIST Ida 3:15.12  
63 54 MUSGRAVE Rosamund 3:21.44  
64 65 DEWEZ Xanthea 3:23.91  

Did not start

Bib Name
48 KAMINSKAYA Valiantsina