Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:
Organisation information
FIS World Cup Nordic Holmenkollen
Holmenkollen Skifestival
Kongeveien 5
0787 Oslo
NOR
Phone: +47 22923200
Email: worldcup@skifest.no
Website: www.skifest.no

Podium

1

ROETHE Sjur

(NOR)

1:54:44.9
2
1:54:44.9
3
1:54:45.4

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 21 ROETHE Sjur 1:54:44.9  
2 2 COLOGNA Dario 1:54:44.9  
3 1 SUNDBY Martin Johnsrud 1:54:45.4  
4 50 DOLIDOVICH Sergei 1:54:45.7  
5 16 HELLNER Marcus 1:54:46.1  
6 31 HOLUND Hans Christer 1:54:47.5  
7 26 GLAVATSKIKH Konstantin 1:54:54.4  
8 25 LARKOV Andrey 1:55:01.0  
9 6 DYRHAUG Niklas 1:55:08.0  
10 24 DUVILLARD Robin 1:55:10.3  
11 22 GLOEERSEN Anders 1:55:12.2  
12 47 HAGA Magne 1:55:12.7  
13 8 HARVEY Alex 1:55:37.6  
14 30 LIVERS Toni 1:55:37.8  
15 23 SVEEN Simen Andreas 1:55:42.5  
16 14 KROGH Finn Haagen 1:56:17.5  
17 34 SOEDERGREN Anders 1:56:37.3  
18 32 JAKS Martin 1:56:47.7  
19 7 VYLEGZHANIN Maxim 1:56:54.0  
20 9 MANIFICAT Maurice 1:57:29.9  
21 52 SEMENOV Michail 1:57:49.1  
22 15 RICHARDSSON Daniel 1:57:52.1  
23 12 HEIKKINEN Matti 1:58:33.8  
24 42 RUNDGREEN Mathias 1:59:14.0  
25 55 STOCK Daniel 1:59:16.6  
26 61 FURGER Roman 1:59:35.2  
27 28 BABIKOV Ivan 1:59:44.9  
28 37 HELGESTAD Daniel Myrmael 1:59:57.6  
29 20 CHERNOUSOV Ilia 2:00:03.8  
30 17 CLARA Roland 2:00:32.2  
31 56 NYENGET Martin Loewstroem 2:00:39.9  
32 29 NELSON Lars 2:00:40.0  
33 39 JOHANSSON Martin 2:00:41.2  
34 44 KRUEGER Simen Hegstad 2:01:26.1  
35 64 GREGG Brian 2:01:32.6  
36 27 USTIUGOV Sergey 2:01:40.4  
37 60 PRALONG Candide 2:01:52.2  
38 57 BAJCICAK Martin 2:02:19.0  
39 5 NORTHUG Petter Jr. 2:02:39.8  
40 59 SKAR Sindre Bjoernestad 2:02:49.9  
41 19 GAILLARD Jean Marc 2:03:00.0  
42 45 PARISSE Clement 2:03:09.0  
43 3 BELOV Evgeniy 2:03:37.6  
44 49 HOFFMAN Noah 2:03:40.1  
45 38 BAUER Lukas 2:03:46.2  
46 10 RENNEMO Anders Tettli 2:03:55.2  
47 46 DOBLER Jonas 2:04:30.4  
48 53 NILSEN Vegard Bjerkreim 2:04:32.8  
49 43 BACKSCHEIDER Adrien 2:04:33.5  
50 41 MUSGRAVE Andrew 2:05:02.0  
51 35 OESTENSEN Simen Haakon 2:05:11.6  
52 11 DE FABIANI Francesco 2:06:24.5  
53 33 UTKIN Alexander 2:06:24.6  
54 65 HAUKE Max 2:06:34.3  
55 66 TELEBOND Eirik 2:07:31.6  
56 51 BOEGL Lucas 2:08:15.8  

Did not start

Bib Name
13 VOLZHENTSEV Stanislav
48 BING Thomas
54 HYVARINEN Perttu

Did not finish

Bib Name
4 HALFVARSSON Calle
18 ROENNING Eldar
36 TRITSCHER Bernhard
40 GJERDALEN Tord Asle
58 HOEL Johan
62 HAKOLA Ristomatti
63 BJORNSEN Erik
Event’s races to see