Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:
Jury
TD FIS Sandvold Arne
Hecico Emil
NOR
ROU
Referee
Assistant Referee
Chief of Race
Organisation information
Skisport- und Verwaltungs GmbH
Am Faltenbach 27
87561 Oberstdorf
GER
Phone: +49 (0) 8322 8090300
Email: info@erdinger-arena.de
Website: www.erdinger-arena.de

Podium

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 4 IVERSEN Emil  
2 8 USTIUGOV Sergey  
3 3 POLTORANIN Alexey  
4 11 SUNDBY Martin Johnsrud  
5 5 NORTHUG Petter Jr.  
6 7 EISENLAUER Sebastian  
7 14 SVENSSON Oskar  
8 17 HAKOLA Ristomatti  
9 6 PENTSINEN Anssi  
10 25 VALJAS Len  
11 2 KROGH Finn Haagen  
12 27 VOLZHENTSEV Stanislav  
13 1 JYLHAE Martti  
14 12 PELLEGRINO Federico  
15 13 HARVEY Alex  
16 15 JOENSSON Emil  
17 9 NEWELL Andrew  
18 21 RASTELLI Maicol  
19 23 QUICKLUND Carl  
20 28 KATZ Andreas  
21 18 VYLEGZHANIN Maxim  
22 22 MANIFICAT Maurice  
23 26 JAUHOJAERVI Sami  
24 29 COLOGNA Dario  
25 30 NISKANEN Iivo  
26 10 DE FABIANI Francesco  
27 16 STAREGA Maciej  
28 19 TOENSETH Didrik  
29 24 ROETHE Sjur  
30 20 DYRHAUG Niklas  
31 31 YOUNG Andrew  
32 32 LEGKOV Alexander  
33 33 BELOV Evgeniy  
34 34 KERSHAW Devon  
35 35 HEIKKINEN Matti  
36 36 LARKOV Andrey  
37 37 NOECKLER Dietmar  
38 38 BJORNSEN Erik  
39 40 TAMMJARV Karel  
39 39 TRITSCHER Bernhard  
41 41 BAUMANN Jonas  
42 42 BACKSCHEIDER Adrien  
43 43 ANDERSSON Simon  
44 44 JAKS Martin  
45 45 HOLUND Hans Christer  
46 46 BALDAUF Dominik  
47 47 GAILLARD Jean Marc  
48 48 BURMAN Jens  
49 49 BING Thomas  
50 50 DOBLER Jonas  
51 51 BESSMERTNYKH Alexander  
52 52 CHERNOUSOV Ilia  
53 53 SALVADORI Giandomenico  
54 54 PELLEGRIN Mattia  
55 55 MUSGRAVE Andrew  
56 56 KOZISEK Dusan  
57 57 PERL Curdin  
58 58 GLAVATSKIKH Konstantin  
59 59 BABIKOV Ivan  
60 60 HAELG Philipp  
61 61 HOFFMAN Noah  
62 62 BOEGL Lucas  
63 63 SEMENOV Michail  
64 64 PEPENE Paul Constantin  
65 65 ASTAPENKA Yury  
66 66 LIVERS Toni  
67 67 PERRILLAT BOITEUX Ivan  
68 68 TSINZOV Veselin  
69 69 DUVILLARD Robin  
70 70 RANKEL Raido  
71 71 KNOP Petr  
72 72 CLARA Roland  
73 73 DOLIDOVICH Sergei  

Did not start

Bib Name
1002 HAMILTON Simeon
1001 GLOEERSEN Anders