Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:
Jury
TD FIS Gay-Perret Pierre
Viljanmaa Annmari
FRA
FIN
Referee
Assistant Referee
Chief of Race
Organisation information
Ski Club Toblach BZG2
C.O. Manifestazioni Sportive Dobbiaco
Via al Lago, 16
39034 ToblachDobbiaco BZ
ITA
Phone: +39 (0474) 97 60 00
Email: info@worldcup-dobbiaco.it
Website: www.worldcup-dobbiaco.it

Podium

1
22:07.8
2
22:11.4
3
22:22.4

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 54 KROGH Finn Haagen 22:07.8  
2 56 SUNDBY Martin Johnsrud 22:11.4  
3 30 MANIFICAT Maurice 22:22.4  
4 58 USTIUGOV Sergey 22:23.8  
5 44 HOLUND Hans Christer 22:25.8  
6 27 BELOV Evgeniy 22:27.0  
7 36 COLOGNA Dario 22:30.1  
8 48 IVERSEN Emil 22:30.9  
9 18 VOLZHENTSEV Stanislav 22:36.8  
10 26 BESSMERTNYKH Alexander 22:39.1  
11 46 KATZ Andreas 22:40.0  
11 10 DOBLER Jonas 22:40.0  
13 52 POLTORANIN Alexey 22:41.3  
14 42 LEGKOV Alexander 22:42.2  
15 60 NORTHUG Petter Jr. 22:42.3  
16 32 TOENSETH Didrik 22:43.9  
17 34 ROETHE Sjur 22:47.9  
18 28 VYLEGZHANIN Maxim 22:49.4  
19 39 HOFFMAN Noah 22:50.3  
20 14 MUSGRAVE Andrew 22:53.5  
21 16 JAKS Martin 22:54.9  
22 38 DE FABIANI Francesco 22:55.7  
23 22 LARKOV Andrey 22:55.9  
24 8 BING Thomas 22:56.2  
25 20 HEIKKINEN Matti 22:58.6  
26 24 GAILLARD Jean Marc 22:59.8  
27 47 BURMAN Jens 23:03.7  
28 31 QUICKLUND Carl 23:04.0  
29 5 BACKSCHEIDER Adrien 23:04.3  
30 17 LIVERS Toni 23:06.7  
31 11 TRITSCHER Bernhard 23:07.9  
32 40 DYRHAUG Niklas 23:09.8  
33 29 NOECKLER Dietmar 23:10.6  
34 12 PERL Curdin 23:10.9  
35 19 CHERNOUSOV Ilia 23:12.5  
36 57 BOEGL Lucas 23:13.2  
37 50 HARVEY Alex 23:13.6  
38 6 SALVADORI Giandomenico 23:16.2  
39 51 PEPENE Paul Constantin 23:17.4  
40 59 ANDERSSON Simon 23:21.4  
41 13 BABIKOV Ivan 23:22.2  
42 21 DUVILLARD Robin 23:23.5  
43 37 TAMMJARV Karel 23:24.8  
44 7 DOLIDOVICH Sergei 23:27.5  
45 25 CLARA Roland 23:28.6  
46 3 KERSHAW Devon 23:32.8  
47 53 PENTSINEN Anssi 23:34.3  
48 1 PERRILLAT BOITEUX Ivan 23:34.4  
49 2 JAUHOJAERVI Sami 23:35.7  
50 15 BAUMANN Jonas 23:36.4  
51 35 RANKEL Raido 23:38.4  
52 41 SVENSSON Oskar 23:42.6  
53 33 HAELG Philipp 23:43.2  
54 23 GLAVATSKIKH Konstantin 23:44.4  
55 55 TSINZOV Veselin 23:44.6  
56 43 BJORNSEN Erik 23:44.7  
57 49 SEMENOV Michail 24:16.3  
58 45 HAKOLA Ristomatti 24:21.6  
59 4 PELLEGRIN Mattia 24:41.1  

Did not finish

Bib Name
9 NISKANEN Iivo
Event’s races to see