Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Lahti (FIN)

Men’s SP F Final

More information
Jury
TD FIS Ponikvar Uros
Trondsen Marte
SLO
NOR
Referee
Assistant Referee
Chief of Race
Organisation information
Lahti Ski Games
Urheilukeskus
15110 Lahti, Etelä-Suomen lääni
FIN
Phone: +358 50 585 7441
Email: teamservice@lahtiskigames.com
Website: http://www.lahtiskigames.com

Podium

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 4 IVERSEN Emil  
2 3 KROGH Finn Haagen  
3 8 NORTHUG Petter Jr.  
4 2 PELLEGRINO Federico  
5 7 SKAR Sindre Bjoernestad  
6 9 BRANDSDAL Eirik  
7 12 TAUGBOEL Haavard Solaas  
8 20 MORILOV Nikolay  
9 5 GOLBERG Paal  
10 18 YOUNG Andrew  
11 13 FOSSLI Sondre Turvoll  
12 25 PETUKHOV Alexey  
13 1 JYLHAE Martti  
14 15 PETERSON Teodor  
15 17 NYENGET Martin Loewstroem  
16 26 KINDSCHI Joeri  
17 10 HAMILTON Simeon  
18 11 HATTESTAD Ola Vigen  
19 16 PARFENOV Andrey  
20 21 RUNDGREEN Mathias  
21 19 JAY Renaud  
22 22 KUMMEL Peeter  
23 23 MIYAZAWA Hiroyuki  
24 27 EDIN Johan  
25 30 BALDAUF Dominik  
26 6 HAKOLA Ristomatti  
27 28 WESTBERG Karl-Johan  
28 29 JOENSSON Emil  
29 31 JOHANSSON Emil  
30 32 PENTSINEN Anssi  
31 33 MIKKONEN Juho  
32 34 WEEGER Markus  
33 35 GAFAROV Anton  
34 36 MANIFICAT Maurice  
35 37 COLOGNA Gianluca  
36 38 NISKANEN Iivo  
37 39 NORDSTROEM Gustav  
38 40 GOALABRE Paul  
39 41 STADLOBER Luis  
40 42 HAEKAEMIES Antti  
41 43 CHEBOTKO Nikolay  
42 44 STUPAK Nikita  
43 45 KORPELA Heikki  
44 46 DEVJATIAROV Mikhail Jun.  
45 47 STAREGA Maciej  
46 48 PANZHINSKIY Alexander  
47 49 RETIVYKH Gleb  
48 50 FURGER Roman  
49 51 HANNEMAN Reese  
50 52 LUUSUA Ari  
51 53 LEHTONEN Lari  
52 54 KUKLIN Mikhail  
53 55 HIIDENSALO Olli  
54 56 DUVILLARD Robin  
55 57 SALVADORI Giandomenico  
56 58 MUSGRAVE Andrew  
57 60 STAROSTIN Mark  
57 59 SELLIS Siim  
59 61 EINASTE Kein  
60 62 RASTELLI Maicol  
61 63 SAARELA Ville-Petteri  
62 64 PAAKKONEN Lasse  
63 65 VAICIULIS Modestas  
64 66 VORANAU Aliaksandr  
65 67 BELLINGHAM Phillip  
66 68 HAELG Philipp  
67 69 SEMENOV Michail  
68 70 MALYSHEV Alexandr  
69 71 ANTOLEC Jan  
70 72 NIEMI Harri  
71 73 KLISZ Pawel  
72 74 SARKKINEN Joonas  
73 75 PEPENE Paul Constantin  
74 76 LINDVALL Christoffer  
75 77 ROJO Imanol  
76 78 WATSON Callum  
77 79 SMITH Callum  

Disqualified

Bib Name
24 HEDIGER Jovian
14 STRANDVALL Matias