Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:
More information
Organisation information
Lahti Ski Games
Urheilukeskus
15110 Lahti, Etelä-Suomen lääni
FIN
Phone: +358 50 585 7441
Email: teamservice@lahtiskigames.com
Website: http://www.lahtiskigames.com

Podium

1
1:10:03.0
2
1:10:07.9
3
1:10:11.0

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 1 SUNDBY Martin Johnsrud 1:10:03.0  
2 8 KROGH Finn Haagen 1:10:07.9  
3 9 HOLUND Hans Christer 1:10:11.0  
4 5 TOENSETH Didrik 1:10:11.6  
5 2 DYRHAUG Niklas 1:10:48.1  
6 3 MANIFICAT Maurice 1:10:52.0  
7 6 LEGKOV Alexander 1:11:05.3  
8 22 NYENGET Martin Loewstroem 1:11:59.2  
9 16 GAILLARD Jean Marc 1:12:12.5  
10 11 VYLEGZHANIN Maxim 1:12:12.6  
11 21 HELLNER Marcus 1:12:13.3  
12 14 GLOEERSEN Anders 1:12:13.7  
13 27 PERL Curdin 1:12:16.0  
14 19 LARKOV Andrey 1:12:17.1  
15 51 LEHTONEN Lari 1:12:17.5  
16 10 NORTHUG Petter Jr. 1:12:19.8  
17 18 LIVERS Toni 1:12:20.2  
18 25 MUSGRAVE Andrew 1:12:21.1  
19 7 DE FABIANI Francesco 1:12:25.2  
20 45 BRANDSDAL Eirik 1:12:25.2  
21 30 SALVADORI Giandomenico 1:12:26.0  
22 17 DUVILLARD Robin 1:12:26.5  
23 24 HELGESTAD Daniel Myrmael 1:12:26.7  
24 15 DOBLER Jonas 1:12:34.0  
25 29 BAUMANN Jonas 1:12:38.5  
26 12 BESSMERTNYKH Alexander 1:12:55.1  
27 48 BJORNSEN Erik 1:13:02.2  
28 35 YOSHIDA Keishin 1:13:22.9  
29 46 NISKANEN Iivo 1:13:29.0  
30 42 HYVARINEN Perttu 1:13:29.1  
31 34 BACKSCHEIDER Adrien 1:13:45.4  
32 32 PEPENE Paul Constantin 1:13:50.9  
33 26 CHERNOUSOV Ilia 1:13:53.2  
34 53 LENTING Akira 1:13:57.7  
35 31 MELNICHENKO Andrey 1:14:16.5  
36 36 HOFFMAN Noah 1:14:17.3  
37 44 CLARA Roland 1:14:24.5  
38 41 WICK Thomas 1:14:24.7  
39 28 STUPAK Nikita 1:14:25.4  
40 38 SEMENOV Michail 1:14:25.6  
41 13 HEIKKINEN Matti 1:14:39.8  
42 40 SCHNIDER Ueli 1:14:50.5  
43 33 NIKOLAEV Artem 1:15:01.2  
44 43 NOTZ Florian 1:15:24.9  
45 57 RANKEL Raido 1:15:25.1  
46 65 VELICHKO Yevgeniy 1:15:27.6  
47 61 MIYAZAWA Hiroyuki 1:15:28.5  
48 58 HAELG Philipp 1:15:30.6  
49 20 JAKS Martin 1:15:39.0  
50 64 ERIKSSON Gustav 1:16:04.5  
51 60 CHEBOTKO Nikolay 1:16:05.3  
52 37 PATTERSON Scott 1:16:07.0  
53 52 FURGER Roman 1:16:07.8  
54 39 DOLIDOVICH Sergei 1:16:36.0  
55 55 ASTAPENKA Yury 1:16:52.4  
56 50 WEEGER Markus 1:17:03.8  
57 68 ANTOLEC Jan 1:17:16.4  
58 56 VARIS Kari 1:17:16.7  
59 54 NIKANDER Aku 1:17:23.4  
60 59 ROJO Imanol 1:18:45.2  
61 69 KORPELA Heikki 1:18:50.4  
62 49 KITTILAE Kusti 1:19:20.0  
63 72 LUUSUA Ari 1:19:20.2  
64 47 NORUM Robin 1:19:20.6  
65 73 WATSON Callum 1:19:22.6  
66 62 LAHDEMAKI Sami 1:19:55.2  
67 70 KLISZ Pawel 1:19:57.3  
68 74 MAKELA Jari 1:20:03.3  
69 67 LOVDAHL Victor 1:20:28.6  

Lapped

Bib Name
66 SARKKINEN Joonas
63 EBINA Takanori

Did not start

Bib Name
71 BELLINGHAM Phillip

Did not finish

Bib Name
4 ROETHE Sjur
23 RUNDGREEN Mathias
75 SMITH Callum
76 KOSKELA Niko