Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Val di Fiemme (ITA)

Men’s 30 km C Mst

19 February 2003
No start times information yet
2 files available for download
More information
Organisation information
FIS Nordic World Ski Championships 2003
Val di Fiemme 2003 s.r.l.
Via F.lli Bronzetti, 60a
I-38033 Cavalese (ITA)
ITA
Phone: +39 (0462) 35 20 03
Email: info@valdifiemme2003.com
Website: www.valdifiemme2003.com

Podium

1
1:12:29.3
2
1:12:29.9
3

ESTIL Frode

(NOR)

1:12:30.4

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 ALSGAARD Thomas 1:12:29.3  
2 AUKLAND Anders 1:12:29.9  
3 ESTIL Frode 1:12:30.4  
4 VEERPALU Andrus 1:12:31.2  
5 SCHLUETTER Andreas 1:12:32.1  
6 FILBRICH Jens 1:12:34.8  
7 BRINK Joergen 1:12:38.7  
8 HJELMESET Odd-Bjoern 1:12:39.5  
9 FREDRIKSSON Mathias 1:12:40.6  
10 BURGERMEISTER Reto 1:12:42.0  
11 SOEDERGREN Anders 1:12:54.4  
12 BOTVINOV Mikhail 1:12:57.3  
13 VILISSOV Vladimir 1:13:03.4  
14 SARACCO Cristian 1:13:10.2  
15 MAJ Fabio 1:13:35.2  
16 KOCH Beat 1:13:58.9  
17 IVANOV Mikhail 1:13:59.8  
18 EBISAWA Katsuhito 1:14:00.7  
19 REHEMAA Aivar 1:14:12.3  
20 CARLSSON Lars 1:14:36.5  
21 ODNODVORTSEV Maxim 1:14:43.5  
22 BATORY Ivan 1:14:46.9  
23 SCHLYUNDIKOV Andrey 1:14:51.5  
24 BAJCICAK Martin 1:14:54.7  
25 IMAI Hiroyuki 1:14:59.8  
26 HIETAMAEKI Karri 1:15:19.3  
27 COSTANTIN Pierluigi 1:15:36.8  
28 CHECCHI Valerio 1:15:39.8  
29 ROMER David 1:15:44.1  
30 GOLOVKO Andrei 1:15:50.3  
31 MAGAL Jiri 1:16:02.4  
32 DOLIDOVICH Sergei 1:16:07.4  
33 TAIPALE Kuisma 1:16:11.0  
34 OHTONEN Olli 1:16:14.5  
35 EREMENKO Dmitrij 1:16:21.3  
36 KANAMARU Tomio 1:16:45.3  
37 MICHL Petr 1:16:58.2  
38 VOROBIEV Denis 1:17:01.1  
39 LEYBYUK Roman 1:17:32.2  
40 PERRILLAT Christophe 1:17:46.5  
41 OLSCHANSKI Vladimir 1:17:53.5  
42 FREEMAN Justin 1:17:54.8  
43 NIKON Gennadiy 1:18:19.0  
44 AASMAE Meelis 1:18:33.9  
45 CHEBOTKO Nikolay 1:18:48.4  
46 DENISOV Vitaly 1:18:55.8  
47 ZYBAILO Vladislavas 1:19:04.2  
48 TEMPIR Tomas 1:19:04.2  
49 ROYCROFT Dan 1:19:20.9  
50 RUPNIK Vasja 1:19:56.3  
51 FLORA Lars 1:20:16.3  
52 KOROTAEV Alexander 1:20:30.9  
53 GUMENYAK Mikhail 1:21:15.1  
54 SPERL Milan 1:21:26.6  
55 JEWETT Gordon 1:23:02.1  
56 OGLAGO Sebahattin 1:23:09.0  
57 JENSEN Rasmus 1:24:36.5  
58 OLSEN Jonas 1:25:29.8  
59 YILDIRIM Erkan 1:25:57.4  
60 INGEBRIGTSEN Truls 1:26:19.5  
61 KUZMIN Daniel 1:26:31.6  
62 THOMSEN Esben 1:28:20.5  
63 ALEKSANYAN Vaghinak 1:30:12.1  
64 BIKHTAGIROV Kamir 1:30:27.5  
65 KHACHATRYAN Edmond 1:30:36.4  

Did not finish

Bib Name
0 VITTOZ Vincent
0 KOZU Masaaki