Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Val di Fiemme (ITA)

Ladies’ 10 km C

20 February 2003
No start times information yet
2 files available for download
More information
Organisation information
FIS Nordic World Ski Championships 2003
Val di Fiemme 2003 s.r.l.
Via F.lli Bronzetti, 60a
I-38033 Cavalese (ITA)
ITA
Phone: +39 (0462) 35 20 03
Email: info@valdifiemme2003.com
Website: www.valdifiemme2003.com

Podium

1

SKARI Bente

(NOR)

25:47.0
2
26:08.0
3
26:16.7

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 SKARI Bente 25:47.0  
2 SMIGUN Kristina 26:08.0  
3 PEDERSEN Hilde G. 26:16.7  
4 PARUZZI Gabriella 26:53.8  
5 SAVIALOVA Olga 26:56.7  
6 SHEVCHENKO Valentina 27:01.2  
7 MAJDIC Petra 27:03.8  
8 SCOTT Beckie 27:16.8  
9 VASILIEVA Lilia 27:17.1  
10 VAELIMAA Kirsi 27:18.8  
11 VILJANMAA Annmari 27:21.8  
12 SIRVIOE Riikka 27:22.8  
13 JATSKAJA Oxana 27:22.9  
14 MANNINEN Pirjo 27:23.7  
15 KOROSTELEVA Natalia 27:25.0  
16 RENNER Sara 27:30.8  
17 EK Elin 27:31.3  
18 HENKEL Manuela 27:33.0  
19 STORTI Aurelie 27:33.4  
20 LONGA Marianna 27:37.3  
21 ANDERSSON Lina 27:40.1  
22 SKOFTERUD Vibeke W 27:42.5  
23 DAHLBERG Anna 27:46.5  
24 MALAHOVA-SHISHKINA Svetlana 27:48.3  
25 LAJSKAIA DENISOVA Marina 27:49.5  
26 SORKMO Maj Helen 27:51.7  
27 HUBER Andrea 27:55.9  
28 ROALDSETH Marit 27:59.9  
29 KALUGINA Elena 28:04.1  
30 YOKOYAMA Sumiko 28:07.3  
31 RAJDLOVA Kamila 28:09.3  
32 OLSSON Jenny 28:10.2  
33 MISCHOL Seraina 28:11.1  
34 LEONARDI CORTESI Natascia 28:11.2  
35 BALATKOVA Helena 28:18.4  
36 ANTONOVA Elena 28:18.8  
37 ISHIDA Masako 28:40.3  
38 WAGNER Wendy Kay 28:40.7  
39 ROCHAT Laurence 28:41.5  
40 PESTREKOVA Marina 28:58.1  
41 KELDER Christina 29:12.7  
42 GENUIN Magda 29:17.7  
43 BETCHERMAN Tasha 29:31.0  
44 LINYKOVA Valentina 29:42.0  
45 KOLOMINA Elena 29:43.5  
46 KOROLIK Ludmila 29:54.6  
47 KOSHITA Yuka 30:02.4  
48 KOWALCZYK Justyna 30:12.0  
49 PROCHAZKOVA Alena 30:16.6  
50 RANDALL Kikkan 30:34.5  
51 SMUTNA Katerina 30:44.1  
52 PETERSON Aelin 30:51.1  
53 LOPATINA Viktoria 31:23.7  
54 GYORGY Monika 31:35.6  
55 RESHETKOVA Olga 31:37.7  
56 AYDIN Kelime 31:50.8  
57 KEZELE Maja 32:51.6  
58 ZINNATULINA Lilia 32:53.1  
59 SARIBEKYAN Aida 33:49.9  
60 PANKOVA Svetlana 33:59.3  
61 NIKOLYAN Margarit 35:47.2  
62 HAKOBYAN Meri 35:48.6  

Did not start

Bib Name
0 BOTTOMLEY Esther