Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

PyeongChang (KOR)

Ladies’ SP C Qual

13 February 2018
CET time
Local time
1st Run : 09:30
1st Run : 17:30
More information
Organisation information
OC "PyeongChang 2018"
KOR
Website: www.pyeongchang2018.com/en

Podium

1
3:08.74
2
3:09.13
3
3:12.30

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 12 NILSSON Stina 3:08.74  
2 7 FALLA Maiken Caspersen 3:09.13  
3 3 PARMAKOSKI Krista 3:12.30  
4 6 FALK Hanna 3:12.54  
5 5 VISNAR Katja 3:15.24  
6 19 NEPRYAEVA Natalia 3:15.65  
7 15 DIGGINS Jessica 3:15.76  
8 22 INGEMARSDOTTER Ida 3:16.06  
9 4 BJORNSEN Sadie 3:16.12  
10 16 WENG Heidi 3:16.28  
11 9 LAMPIC Anamarija 3:16.57  
12 18 CALDWELL Sophie 3:17.06  
13 8 OESTBERG Ingvild Flugstad 3:17.35  
14 1 DYVIK Anna 3:17.99  
15 10 BELORUKOVA Yulia 3:18.26  
16 13 RINGWALD Sandra 3:18.43  
17 11 HARSEM Kathrine Rolsted 3:18.48  
18 20 VUERICH Gaia 3:19.01  
19 34 MATINTALO Johanna 3:19.04  
20 24 FAEHNDRICH Nadine 3:19.42  
21 17 VAN DER GRAAFF Laurien 3:19.62  
22 30 KOWALCZYK Justyna 3:20.00  
23 49 BEROUSKOVA Katerina 3:20.09  
24 26 NISKANEN Kerttu 3:20.48  
25 42 HENNIG Katharina 3:22.64  
26 28 SCHICHO Elisabeth 3:23.26  
27 46 SHEVCHENKO Anna 3:23.27  
28 29 SCARDONI Lucia 3:23.32  
29 2 CEBASEK Alenka 3:23.38  
30 25 SAARINEN Aino-Kaisa 3:24.02  
31 31 PROCHAZKOVA Alena 3:24.61  
32 23 LAURENT Greta 3:25.54  
33 21 SARGENT Ida 3:25.80  
34 44 NISHIKAWA Emily 3:26.75  
35 45 TIKHONOVA Yulia 3:27.19  
36 14 KOLB Hanna 3:27.84  
37 47 JASKOWIEC Sylwia 3:27.94  
38 37 MARCISZ Ewelina 3:28.11  
39 50 MANNIMA Tatjana 3:28.57  
40 40 KIRILLOVA Anastasia 3:28.98  
41 38 SERONOSOVA Polina 3:29.44  
42 33 BEATTY Dahria 3:29.77  
43 36 GROHOVA Karolina 3:30.91  
44 39 ZHAMBALOVA Alisa 3:31.53  
45 52 HYNCICOVA Petra 3:32.03  
46 27 JEAN Aurore 3:32.45  
47 43 KAMINSKAYA Valiantsina 3:32.80  
48 35 YEATON Jessica 3:33.01  
49 59 LI Xin 3:33.61  
50 32 UNTERWEGER Lisa 3:34.29  
51 48 BROWNE Cendrine 3:34.30  
52 41 RAZINGER Nika 3:35.11  
53 64 KLEMENTOVA Barbora 3:38.00  
54 57 ANTYPENKO Tetiana 3:38.56  
55 56 KOLOMINA Yelena 3:39.22  
56 58 ANTSYBOR Maryna 3:40.17  
57 60 CHI Chunxue 3:42.70  
58 63 WATSON Aimee 3:44.87  
59 53 PETITJEAN Mathilde-Amivi 3:45.93  
60 61 TYULENEVA Valeriya 3:47.27  
61 62 LORINCZ Timea 3:48.84  
62 51 EIDUKA Patricija 3:49.70  
63 55 WRIGHT Casey 3:49.80  
64 54 MALEC Vedrana 3:54.76  
65 67 SKENDER Gabrijela 3:56.23  
66 66 GRIGOROVA Antoniya 3:59.77  
67 65 JU Hyeri 4:11.92  
68 68 BEYRAMI BAHER Samaneh 4:47.91