Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

PyeongChang (KOR)

Men’s SP C Final

13 February 2018
CET time
Local time
1st Run : 12:27
1st Run : 20:27
1 file available for download
More information
Organisation information
OC "PyeongChang 2018"
KOR
Website: www.pyeongchang2018.com/en

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 2 KLAEBO Johannes Hoesflot  
2 9 PELLEGRINO Federico  
3 3 BOLSHUNOV Alexander  
4 11 GOLBERG Paal  
5 7 SVENSSON Oskar  
6 1 HAKOLA Ristomatti  
7 26 VALJAS Len  
8 12 IVERSEN Emil  
9 5 PETERSON Teodor  
10 24 JYLHAE Martti  
11 6 PANZHINSKIY Alexander  
12 20 GROS Baptiste  
13 10 HALFVARSSON Calle  
14 21 NISKANEN Iivo  
15 22 BING Thomas  
16 29 JOUVE Richard  
17 13 POLTORANIN Alexey  
18 15 KILP Marko  
19 17 HEDIGER Jovian  
20 19 HAMILTON Simeon  
21 14 VITSENKO Alexey  
22 18 BRANDSDAL Eirik  
23 25 MLYNAR Peter  
24 27 VORANAU Aliaksandr  
25 30 BJORNSEN Erik  
26 4 RASTELLI Maicol  
27 8 THORN Viktor  
28 16 EISENLAUER Sebastian  
29 23 VUORINEN Lauri  
30 28 BURY Kamil  
31 31 RANKEL Raido  
32 32 HARVEY Alex  
32 33 SIMENC Miha  
34 34 CHANAVAT Lucas  
35 35 BALDAUF Dominik  
35 36 COCKNEY Jesse  
37 37 NEWELL Andrew  
38 39 STAREGA Maciej  
39 40 SCHNIDER Ueli  
40 41 BERTOLINA Mirco  
41 42 ZELGER Stefan  
42 43 HANNEMAN Logan  
43 44 RAZYM Ales  
44 45 VAICIULIS Modestas  
45 46 YOUNG Andrew  
46 47 LAMPIC Janez  
47 48 CIOANCA Alin Florin  
48 49 MELNICHENKO Andrey  
49 50 KIM Magnus  
50 51 KAESER Erwan  
51 52 VOLOTKA Denis  
52 53 TAMMJARV Karel  
53 54 STADLOBER Luis  
54 55 KENNEDY Russell  
55 56 PEDERSEN Isak Stianson  
56 57 SEGEC Andrej  
57 58 CHANLOUNG Mark  
58 59 RYPL Miroslav  
59 60 TSINZOV Veselin  
60 61 NOVAK Michal  
61 62 SULEK Miroslav  
62 63 MALONEY WESTGAARD Thomas  
63 64 BIKSE Indulis  
64 65 STROLIA Mantas  
65 66 BELLINGHAM Phillip  
66 67 WANG Qiang  
67 68 KONYA Adam  
68 69 CHUCHUGANOV Yordan  
69 70 DADIC Edi  
70 71 KRASOVSKYI Oleksii  
71 72 DURSUN Hamza  
72 73 MIKAYELYAN Mikayel  
73 74 ORLYK Andrii  
74 75 ANGELIS Apostolos  
75 76 RASTIC Damir  
76 77 SEYD Seyed Sattar  
77 78 AYCICEK Omer  
78 79 ZHARKYMBAEV Tariel  
79 80 JADA Stavre  

Disqualified

Bib Name
38 SUN Qinghai