Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:

Falun (SWE)

Ladies’ SP F Qual

16 March 2018
CET time
1st Run : 09:45
More information
Organisation information
Svenska Skidspelen AB
Riksskidstadion
Lugnetvaegen 16
791 31 Falun, Falun
SWE
Phone: +46702585275
Email: info@skidspelen.se
Website: http://www.skidspelen.se

Podium

1

FALK Hanna

(SWE)

2:59.88
2
3:01.53
3
3:02.61

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 11 FALK Hanna 2:59.88  
2 9 DIGGINS Jessica 3:01.53  
3 19 NEPRYAEVA Natalia 3:02.61  
4 23 BJORNSEN Sadie 3:02.84  
5 25 BJOERGEN Marit 3:03.60  
6 42 SUNDLING Jonna 3:03.68  
7 37 WENG Tiril Udnes 3:04.78  
8 30 DYVIK Anna 3:05.78  
9 3 JACOBSEN Astrid Uhrenholdt 3:06.39  
10 36 MATVEEVA Natalia 3:06.97  
11 15 FALLA Maiken Caspersen 3:07.19  
12 28 KALLA Charlotte 3:07.77  
13 47 CARL Victoria 3:07.89  
14 8 HARSEM Kathrine Rolsted 3:08.09  
15 24 RINGWALD Sandra 3:08.19  
16 4 CALDWELL Sophie 3:08.26  
17 18 OESTBERG Ingvild Flugstad 3:08.31  
18 20 RANDALL Kikkan 3:08.31  
19 40 NORDSTROEM Maria 3:08.45  
20 21 FAEHNDRICH Nadine 3:08.50  
21 14 VAN DER GRAAFF Laurien 3:08.95  
22 2 INGEMARSDOTTER Ida 3:09.26  
23 6 BELORUKOVA Yulia 3:09.51  
24 13 NISKANEN Kerttu 3:09.73  
25 38 LAMPIC Anamarija 3:10.23  
26 33 DAHLQVIST Maja 3:10.24  
27 31 SOEMSKAR Linn 3:10.55  
28 48 SLIND Silje Oeyre 3:10.55  
29 55 BROCARD Elisa 3:10.57  
30 7 WENG Heidi 3:10.68  
31 44 VUERICH Gaia 3:10.76  
32 41 FABJAN Vesna 3:10.94  
33 43 CEBASEK Alenka 3:11.01  
34 16 HAGA Ragnhild 3:11.30  
35 26 BOEHLER Stefanie 3:11.34  
36 51 LUNDGREN Moa 3:11.41  
37 39 SARGENT Ida 3:11.70  
38 71 SLIND Kari Oeyre 3:11.93  
39 35 OEBERG Jennie 3:12.38  
40 22 SAARINEN Aino-Kaisa 3:12.43  
41 60 NISHIKAWA Emily 3:12.60  
42 52 UNTERWEGER Lisa 3:12.67  
43 65 FINK Pia 3:12.81  
44 12 PARMAKOSKI Krista 3:13.24  
45 57 ISTOMINA Mariya 3:13.50  
46 34 SETTLIN Evelina 3:13.52  
47 61 JASKOWIEC Sylwia 3:13.78  
47 68 ANDERSSON Ebba 3:13.78  
49 54 BEATTY Dahria 3:13.84  
50 45 BRENNAN Rosie 3:14.39  
51 32 LAURENT Greta 3:14.60  
52 64 HAGSTROEM Johanna 3:15.35  
53 17 STADLOBER Teresa 3:15.39  
54 10 HAAG Anna 3:15.90  
55 49 MATINTALO Johanna 3:16.22  
56 46 KYLLOENEN Anne 3:16.24  
57 1 MONONEN Laura 3:16.50  
58 75 THOMAS HUGUE Coraline 3:16.93  
59 66 SAAPUNKI Susanna 3:17.02  
60 5 VON SIEBENTHAL Nathalie 3:17.09  
61 63 BROWNE Cendrine 3:17.29  
62 29 VISNAR Katja 3:17.69  
63 70 ISHIDA Masako 3:18.48  
64 62 PATTERSON Caitlin 3:19.77  
65 53 NEKRASOVA Polina 3:20.25  
66 56 ZHAMBALOVA Alisa 3:21.23  
67 73 STEPHEN Elizabeth 3:21.35  
68 27 SEDOVA Anastasia 3:21.71  
69 50 HENNIG Katharina 3:22.95  
70 59 MILLER Kaitlynn 3:23.18  
71 58 MODIG Lovisa 3:23.56  
72 72 KOCHER Zina 3:24.77  
73 76 ZHEREBYATEVA Anna 3:25.02  
74 69 DURKINA Lidia 3:26.51  
75 74 KODAMA Miki 3:37.93  
76 67 FRANKOWSKI Rosie 3:40.97