Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:
Organisation information
SC Montafon
OK Summer GP
Werkweg 2
6774 Tschagguns, Bludenz
AUT
Phone: +43 664 124 81 52
Email: peter.both@vol.at

Podium

1
23:09.9
2

SEIDL Mario

(AUT)

23:10.2
3

HEROLA Ilkka

(FIN)

23:10.7

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Tot. Time Diff. Time
1 8 RIESSLE Fabian 23:09.9  
2 1 SEIDL Mario 23:10.2  
3 7 HEROLA Ilkka 23:10.7  
4 14 FRENZEL Eric 23:10.8  
5 43 PITTIN Alessandro 23:12.0  
6 2 MUHLETHALER Laurent 23:12.1  
7 3 WATABE Akito 23:12.2  
8 26 DVORAK Miroslav 23:12.6  
9 32 HIRVONEN Eero 23:13.4  
10 10 WEBER Terence 23:13.4  
11 12 LAHEURTE Maxime 23:20.2  
12 15 PORTYK Tomas 23:21.1  
13 11 WATANABE Takehiro 23:27.1  
14 4 ILVES Kristjan 23:27.1  
15 40 FLETCHER Bryan 23:27.8  
16 24 MAEKIAHO Arttu 23:28.1  
17 18 JELENKO Marjan 23:28.2  
18 35 GREIDERER Lukas 23:28.5  
19 29 KIRCHEISEN Bjoern 23:28.8  
20 6 KATO Taihei 23:29.3  
21 22 GEIGER Vinzenz 23:32.1  
22 5 RIIBER Harald Johnas 23:33.5  
23 23 FRITZ Martin 23:34.1  
24 39 POMMER David 23:36.8  
25 28 HUG Tim 23:36.9  
26 27 COSTA Samuel 24:00.1  
27 38 GERARD Antoine 24:01.7  
28 17 LAMY CHAPPUIS Jason 24:05.3  
29 19 NAGAI Hideaki 24:05.5  
30 37 OFTEBRO Jens Luraas 24:05.8  
31 16 YAHIN Ernest 24:06.9  
32 33 FAISST Manuel 24:07.8  
33 42 HEROLA Matti 24:08.8  
34 30 BEREND Ben 24:09.0  
35 21 SHIMIZU Aguri 24:09.6  
36 20 TILLER Simen 24:10.7  
37 9 BJOERNSTAD Espen 24:12.2  
38 57 JOEBSTL Thomas 24:13.6  
39 55 BUZZI Raffaele 24:16.5  
40 45 PIHO Han Hendrik 24:22.1  
41 60 FLETCHER Taylor 24:22.7  
42 58 BUFFARD Hugo 24:23.7  
43 63 FLASCHBERGER Bernhard 24:37.5  
44 44 LANGE Jakob 24:44.7  
45 51 MUTRU Leevi 24:45.8  
46 52 GERSTGRASER Paul 25:04.9  
47 47 DAGN Florian 25:16.5  
48 36 OFTEBRO Einar Luraas 25:18.1  
49 41 DIDIER Nicolas 25:19.2  
50 13 WELDE David 25:25.2  
51 50 PASICHNYK Viktor 25:39.7  
52 48 TIIRMAA Karl-August 25:46.2  
53 31 ABRAMOV Konstantin 25:49.2  
54 34 REHRL Franz-Josef 25:52.8  
55 46 PARK Je-un 25:52.8  
56 54 MAZURCHUK Dmytro 26:02.8  
57 56 VYTRVAL Jan 26:06.3  
58 59 GOOD Jasper 26:12.6  
59 61 MRAZ Noa Ian 26:13.5  
60 49 SARC Leon 26:22.1  
61 62 BARKOV Viacheslav 26:23.1  
62 53 ILVES Andreas 26:27.3  
63 25 DEUSCHL Christian 26:59.7  
64 67 IVANOV Vitalii 27:21.7  
65 64 RAKPAROV Chingiz 28:01.9  
66 65 HAUSER Stefan 28:26.1  
67 66 ORUSSAYEV Eldar 30:50.9  

Did not start

Bib Name
21 DANEK Lukas