Fédération internationale de Ski
Member Section
Print

Results

Filter by season

Filter by Gender:
Jury
TD FIS Hyvaerinen Jani
Nadarkiewicz Renata
FIN
POL
Referee
Assistant Referee
Chief of Race
Organisation information
Federation of Ski Jumping&Nordic Combined Russia
Luzhnetskaya nab.8
Moscow, 119991
RUS
Phone: +7 495 662 6392
Email: sab@weltcup-b.org
Website: http://www.skijumpingrus.com

Podium

1
249.2
2

VOGT Carina

(GER)

244.9
3
243.1

OFFICIAL RESULTS (More details here »)

Rank Bib Name Run 1Run 2 Tot. Points
1 47 AVVAKUMOVA Irina 100.0 101.5 249.2
2 48 VOGT Carina 101.0 99.0 244.9
3 50 TAKANASHI Sara 98.5 98.5 243.1
4 42 ALTHAUS Katharina 97.0 97.0 243.0
5 43 MATTEL Coline 100.0 97.0 241.5
6 46 KLINEC Ema 99.0 97.5 237.9
7 49 IRASCHKO-STOLZ Daniela 99.0 96.5 235.2
8 37 LOGAR Eva 94.5 98.0 232.3
9 39 POZUN Katja 95.5 94.0 222.7
10 32 KYKKAENEN Julia 91.5 97.5 222.4
11 30 WINDMUELLER Bigna 92.5 96.5 221.5
12 41 LUNDBY Maren 95.0 94.0 221.4
12 36 STRAUB Ramona 93.5 95.5 221.4
14 38 JAHR Line 92.5 95.0 219.2
14 34 RUNGGALDIER Elena 94.5 94.0 219.2
16 33 ENGER Gyda 93.5 94.0 216.0
17 40 CLAIR Julia 93.0 92.0 214.1
18 45 SMEBY Helena Olsson 92.5 94.0 213.5
19 28 BOGATAJ Ursa 92.0 93.0 213.0
20 29 INSAM Evelyn 92.0 90.5 211.9
21 35 DOLEZELOVA Michaela 91.5 90.5 205.8
22 44 ERNST Gianina 90.0 89.5 201.2
23 10 LIU Qi 91.0 87.5 198.7
24 19 HOELZL Chiara 91.0 87.5 197.4
25 22 WATASE Ayumi 89.0 88.5 196.8
26 27 LEMARE Lea 88.0 89.0 196.7
27 24 YAMADA Yurina 87.5 89.0 196.4
28 21 HARALAMBIE Dana Vasilica 89.5 87.5 195.5
29 25 MALSINER Manuela 89.5 87.0 194.2
30 26 TIKHONOVA Sofya 89.5 85.5 191.2
31 23 DEMETZ Lisa 87.0 95.3
32 4 YOSHIIZUMI Yoshiko 88.5 94.4
33 31 HAEFELE Anna 87.5 92.6
34 15 KEIL Katharina 85.5 91.3
35 13 GLADYSHEVA Anastasiya 85.5 90.9
36 17 GRUSHINA Daria 85.0 90.3
37 12 D AGOSTINA Roberta 85.0 88.8
38 18 IWABUCHI Kaori 84.5 87.2
39 20 SHIGENO Misaki 83.5 85.3
40 14 VUIK Wendy 81.5 82.4
41 16 LI Xueyao 79.5 78.8
42 7 KUSTOVA Alexandra 79.5 77.0
43 5 NADYMOVA Stefaniya 79.5 76.2
44 6 MIKOVA Lucie 74.5 66.6
45 3 BOBRAKOVA Alina 72.5 59.2
46 8 PUSTKOVA Vladena 70.5 53.2
47 11 MA Tong 69.0 51.8
48 1 ALCHIKOVA Liubov 66.5 46.9
49 2 ALEKSANDROVA Maria 58.0 26.5

Disqualified

Bib Name
9 WINDMUELLER Sabrina
Event’s races to see