Lake Louise (CAN)

Training
Men's Downhill Training

START LIST - SECOND TRAINING

Order
Athlete
Year
Nation
1
PERKO Rok
1985
SLO
2
ROMAR Andreas
1989
FIN
3
BAUMANN Romed
1986
AUT
4
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
5
HEEL Werner
1982
ITA
6
FRANZ Max
1989
AUT
7
FEUZ Beat
1987
SUI
8
MILLER Bode
1977
USA
9
STREITBERGER Georg
1981
AUT
10
INNERHOFER Christof
1984
ITA
11
THEAUX Adrien
1984
FRA
12
REICHELT Hannes
1980
AUT
13
POISSON David
1982
FRA
14
PARIS Dominik
1989
ITA
15
KROELL Klaus
1980
AUT
16
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
17
CLAREY Johan
1981
FRA
18
GUAY Erik
1981
CAN
19
DEFAGO Didier
1977
SUI
20
HUDEC Jan
1981
CAN
21
PUCHNER Joachim
1987
AUT
22
OSBORNE-PARADIS Manuel
1984
CAN
23
GANONG Travis
1988
USA
24
SCHEIBER Florian
1987
AUT
25
FILL Peter
1982
ITA
26
KUENG Patrick
1984
SUI
27
NYMAN Steven
1982
USA
28
SULLIVAN Marco
1980
USA
29
SPORN Andrej
1981
SLO
30
MAYER Matthias
1990
AUT
31
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
32
FERSTL Josef
1988
GER
33
STECHERT Tobias
1985
GER
34
ROGER Brice
1990
FRA
35
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
36
FRISCH Jeffrey
1984
CAN
37
VILETTA Sandro
1986
SUI
38
KROELL Johannes
1991
AUT
39
JANKA Carlo
1986
SUI
40
FISHER Erik
1985
USA
41
MARSAGLIA Matteo
1985
ITA
42
VARETTONI Silvano
1984
ITA
43
BERTRAND Yannick
1980
FRA
44
DANIELS Nick
1991
USA
45
MANI Nils
1992
SUI
46
THOMSEN Benjamin
1987
CAN
47
FAYED Guillermo
1985
FRA
48
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
49
WEBER Ralph
1993
SUI
50
GOLDBERG Jared
1991
USA
51
GLEBOV Alexander
1983
RUS
52
STRIEDINGER Otmar
1991
AUT
53
CRAWFORD Douglas
1987
GBR
54
CASSE Mattia
1990
ITA
55
DUERAGER Markus
1990
AUT
56
GIRAUD MOINE Valentin
1992
FRA
57
PRIDY Morgan
1990
CAN
58
MUZATON Maxence
1990
FRA
59
PRIDY Conrad
1988
CAN
60
TERRA Ferran
1987
ESP
61
HEDIN Douglas
1990
SWE
62
KEPPLER Stephan
1983
GER
63
BOUILLOT Alexandre
1985
FRA
64
BERTHOD Marc
1983
SUI
65
LUEOEND Vitus
1984
SUI
66
BENNETT Bryce
1992
USA
67
KLOTZ Siegmar
1987
ITA
68
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
69
BIESEMEYER Thomas
1989
USA
70
KRIECHMAYR Vincent
1991
AUT
71
DE LA CUESTA Paul
1988
ESP
72
KILDE Aleksander Aamodt
1992
NOR
73
BALDWIN TJ
1990
GBR
74
BANK Ondrej
1980
CZE
75
STRODL Andreas
1987
GER
76
OLSSON Hans
1984
SWE
77
SANDER Andreas
1989
GER
78
KOSI Klemen
1991
SLO
79
COOK Dustin
1989
CAN
80
GISIN Marc
1988
SUI
81
DIXON Robbie
1985
CAN
82
WEIBRECHT Andrew
1986
USA
83
FLISAR Filip
1987
SLO
84
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
85
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
86
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
87
DE TESSIERES Gauthier
1981
FRA
88
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
89
KOSHKIN Dmitriy
1986
KAZ
90
FAARUP Christoffer
1992
DEN
91
VON APPEN Henrik
1994
CHI