Geilo (NOR)

FIS
Men's Slalom
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
1:59.16
15.87
2
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+1.05
22.21
3
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+3.15
34.90
4
ULLRICH Max
1994
CRO
+4.28
41.73
5
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+5.77
50.73
6
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+5.99
52.06
7
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+6.45
54.84
8
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+6.92
57.68
9
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+7.20
59.37
10
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
+7.46
60.95
11
MJELDE Joachim
1999
NOR
+7.52
61.31
12
FAARUP Christoffer
1992
DEN
+7.59
61.73
13
KUFAAS Simen
1997
NOR
+8.99
70.19
14
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
+9.91
75.75
15
STRAND Simen
1999
NOR
+9.95
75.99
16
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+10.04
76.53
17
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+10.68
80.40
18
RODRIGUEZ ELIAS Joaquim
1999
AND
+10.78
81.01
19
HAUNE Mathias Sundal
1998
NOR
+11.23
83.72
20
NERSNAES Peder
2000
NOR
+12.68
92.49
21
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+12.89
93.76
22
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+15.39
108.86
23
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+16.45
115.27
24
LANG Charlie
2000
USA
+16.70
116.78
25
BJORDAL Kristian August
1999
NOR
+17.49
121.55
26
FITZGERALD Rory
2000
GBR
+21.89
148.14
27
JACOBSEN Martin
2000
NOR
+42.57
273.09
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ROEYNSTRAND Johan
2000
NOR
BENEY Jack
2000
GBR
WALLMAN Philip
2000
SWE
MARSCHKE Connor
2000
USA
OEHMAN Edvin
2000
SWE
SVETLICIC Andraz
2000
SLO
NIELSEN Laurits Klint
2000
DEN
SEMDAHL Mikael
2000
SWE
BERGLUND Gusten
2000
SWE
STEGNE Andrej Nicholas
1998
SLO
KOSIK Tomas
2000
SVK
POLOMCAK Daniel
1999
SVK
PRICE Matthew
1999
USA
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
AXELSSON Fredrik
1999
SWE
OEHMAN Alex
1997
SWE
LARSEN Mads
1999
NOR
NICOLAYSEN Vetle Kieding
1999
NOR
MATHIESEN Jens-Christian
1999
NOR
HANSEN Odin Mehl
1999
NOR
JOERGENSEN Leopold
2000
NOR
FONDA Jakob
1999
SLO
AMUNDSEN Joar
1998
NOR
BERGMAN Martin
1997
SWE
SELTE Christopher
1999
NOR
KIRKEBY Kristian
1998
NOR
NORUM Elias
1998
NOR
STAURSET Isak
1999
NOR
JORAELV Daniel
1997
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
BAKKE Jakob
1999
NOR
HAGBERG Johan
1999
SWE
VILADOMS Diego
1999
ESP
CAPPELEN DAHL Johan
1998
NOR
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
EVJEN Haakon
1997
NOR
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
SASPLUGAS Jan
1997
AND
MORGAN Chauncey
1999
USA
PEREZ FABREGA Albert
1998
AND
KROGH Constantin
1998
NOR
SKARE Lasse Andre
1997
NOR
SCHNEIDER Fredi
1999
USA
BENEY William
1999
USA
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
TABERNERO Marc
1997
ESP
VORRE Marcus
1998
DEN
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
HAAKERUD Joergen Kollevold
1997
NOR
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
MISSE Aria
1997
AND
ANDA Eirik
1997
NOR
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
WILSON Matthew
1998
USA
NILSEN Didrik Langmoen
1996
NOR
HAUGLAND Kristoffer
1996
NOR
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
BERGER Kristoffer
1993
NOR
PANCUR Luka
1995
SLO
TEFRE Mathias
1999
NOR
SNORRASON Sturla-Snaer
1994
ISL
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
BAKKE Max
1997
NED
TAJET Simen
1993
NOR
MAALOEY Espen
1995
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run