Oberstdorf (GER)

Sprint Qualification
Men's SP C Qual
  •  
    1st Run:
     
    CET

START LIST

Order
Athlete
Year
Nation
1
SALVADORI Giandomenico
1992
ITA
2
CHERVOTKIN Alexey
1995
RUS
3
DYRHAUG Niklas
1987
NOR
4
PARISSE Clement
1993
FRA
5
MUSGRAVE Andrew
1990
GBR
6
RICKARDSSON Daniel
1982
SWE
7
HARVEY Alex
1988
CAN
8
LARKOV Andrey
1989
RUS
9
HALFVARSSON Calle
1989
SWE
10
MELNICHENKO Andrey
1992
RUS
11
IVERSEN Emil
1991
NOR
12
BJORNSEN Erik
1991
USA
13
HOLUND Hans Christer
1989
NOR
14
MANIFICAT Maurice
1986
FRA
15
HELLNER Marcus
1985
SWE
16
NISKANEN Iivo
1992
FIN
17
USTIUGOV Sergey
1992
RUS
18
VOLZHENTSEV Stanislav
1985
RUS
19
POLTORANIN Alexey
1987
KAZ
20
SPITSOV Denis
1996
RUS
21
COLOGNA Dario
1986
SUI
22
SUNDBY Martin Johnsrud
1984
NOR
23
JAKS Martin
1986
CZE
24
PELLEGRINO Federico
1990
ITA
25
GAILLARD Jean Marc
1980
FRA
26
BOLSHUNOV Alexander
1996
RUS
27
BACKSCHEIDER Adrien
1992
FRA
28
DE FABIANI Francesco
1993
ITA
29
BING Thomas
1990
GER
30
HAKOLA Ristomatti
1991
FIN
31
SVENSSON Oskar
1995
SWE
32
KROGH Finn Haagen
1990
NOR
33
SKAR Sindre Bjoernestad
1992
NOR
34
JYLHAE Martti
1987
FIN
35
NEWELL Andrew
1983
USA
36
HAMILTON Simeon
1987
USA
37
RETIVYKH Gleb
1991
RUS
38
TRITSCHER Bernhard
1988
AUT
39
BALDAUF Dominik
1992
AUT
40
VITSENKO Alexey
1990
RUS
41
EISENLAUER Sebastian
1990
GER
42
LUUSUA Ari
1988
FIN
43
MLYNAR Peter
1988
SVK
44
RASTELLI Maicol
1991
ITA
45
YAKIMUSHKIN Ivan
1996
RUS
46
NOVAK Michal
1996
CZE
47
KOLL Kristjan
1995
EST
48
TAMMJARV Karel
1989
EST
49
BERTOLINA Mirco
1991
ITA
50
MAETTIG Valentin
1990
GER
51
TOENSETH Didrik
1991
NOR
52
NOECKLER Dietmar
1988
ITA
53
OJANSIVU Antti
1993
FIN
54
WICK Thomas
1991
GER
55
CALDWELL Patrick
1994
USA
56
BIKSE Indulis
1995
LAT
57
RAZYM Ales
1986
CZE
58
KUEHNE Andy
1987
GER
59
BAUMANN Jonas
1990
SUI
60
ROETHE Sjur
1988
NOR
61
BRUGGER Janosch
1997
GER
62
TARANTOLA Damien
1991
FRA
63
SEMENOV Michail
1986
BLR
64
DOBLER Jonas
1991
GER
65
VEERPALU Andreas
1994
EST
66
PRALONG Candide
1990
SUI
67
BOEGL Lucas
1990
GER
68
BURMAN Jens
1994
SWE
69
KITTILAE Kusti
1981
FIN
70
KNOP Petr
1994
CZE
71
LIVERS Toni
1983
SUI
72
KATZ Andreas
1988
GER
73
NOTZ Florian
1992
GER
74
LAPIERRE Jules
1996
FRA