Lackenhof (AUT)

World Cup
Men's Parallel GS
  •  
    1st Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
FIS Points
1
GALMARINI Nevin
1986
SUI
1000.00
2
MARGUC Rok
1986
SLO
800.00
3
PAYER Alexander
1989
AUT
600.00
4
KOSIR Zan
1984
SLO
500.00
5
SOBOLEV Andrey
1989
RUS
450.00
6
SHIBA Masaki
1986
JPN
400.00
7
LEE Sangho
1995
KOR
360.00
8
KISLINGER Sebastian
1988
AUT
320.00
9
SARSEMBAEV Dmitry
1997
RUS
290.00
10
FISCHNALLER Roland
1980
ITA
260.00
11
LOGINOV Dmitry
2000
RUS
240.00
12
BUSSLER Patrick
1984
GER
220.00
13
PROMMEGGER Andreas
1980
AUT
200.00
14
MUSS Aaron
1994
USA
180.00
14
CAVIEZEL Dario
1995
SUI
180.00
16
MATHIES Lukas
1991
AUT
150.00
17
KARL Benjamin
1985
AUT
140.00
18
KAMINO Shinnosuke
1993
JPN
130.00
19
FELICETTI Mirko
1992
ITA
120.00
20
DUFOUR Sylvain
1982
FRA
110.00
21
YANKOV Radoslav
1990
BUL
100.00
22
MICK Christoph
1988
ITA
90.00
23
SHIPILOV Konstantin
1990
RUS
80.00
24
MASTNAK Tim
1991
SLO
70.00
25
ANDERSON Jasey Jay
1975
CAN
60.00
26
MARCH Aaron
1986
ITA
50.00
27
BORMOLINI Maurizio
1994
ITA
45.00
28
BAUMEISTER Stefan
1993
GER
40.00
29
BERGMANN Alexander
1987
GER
36.00
30
STEFANER Johann
1990
AUT
32.00
31
BEAULIEU Sebastien
1991
CAN
28.00
32
WILD Vic
1986
RUS
26.00
33
KOLEGOV Valery
1995
RUS
24.00
34
BAGOZZA Daniele
1995
ITA
22.00
35
OBMANN Fabian
1996
AUT
20.00
36
NOWACZYK Michal
1996
POL
19.70
37
HUPFAUER Christian
1993
GER
19.40
38
GARDNER Darren
1990
CAN
19.10
39
LEFEBVRE Jules
1996
CAN
18.80
39
TRAPP Michael
1988
USA
18.80
41
KOTOV Konstantin
1991
RUS
18.20
42
MUELLER David
1994
SUI
17.90
43
DE OLIVEIRA Christian
1999
POR
17.60
44
BI Ye
1994
CHN
17.30
45
KIM Sangkyum
1989
KOR
17.00
46
AUNER Arvid
1997
AUT
16.70
47
KWIATKOWSKI Oskar
1996
POL
16.40
48
HAFNER Jure
1989
SLO
16.10
49
BACO Matej
1992
SVK
15.80
50
JI Myung Kon
1982
KOR
15.50
51
FLUETSCH Kaspar
1986
SUI
15.20
52
JURITZ Aron
1995
AUT
14.90
53
CHOI Bogun
1991
KOR
14.60
54
CORATTI Edwin
1991
ITA
14.30
55
FLEPP Silvan
1992
SUI
14.00
56
SHIN Bongshik
1992
KOR
13.70
57
KHARUK Mykhailo
1999
UKR
58
SCHNEEBERGER Lukas
1994
AUT
59
BELINSKYY Oleksandr
1995
UKR
60
LEE Je Jung
1992
KOR
61
BRUZEK Viktor
1980
CZE
62
PATKAI Marcell
1980
HUN
Did not finish