official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
YAMAKAWA Junko
1975
JPN
1:37.10
12.63
2
PERGHER Roberta
1971
ITA
+1.39
20.65
3
BEISCHER Anna
1976
SWE
+1.71
22.49
4
SITAR Nives
1972
SLO
+1.77
22.84
5
VRHUNC Tina
1976
SLO
+2.18
25.20
6
NORDBERG Ulrika
1972
SWE
+2.89
29.30
7
MAANSSON Christina
1975
SWE
+3.38
32.12
8
KJELLBERG Aasa
1976
SWE
+4.06
36.05
9
BARTLOVA Petra
1974
CZE
+4.74
39.97
10
KUEHNI Sandra
1974
SUI
+4.77
40.14
11
KALAN Anja
1976
SLO
+6.44
49.77
12
CHIESA Manuela
1975
SUI
+6.64
50.92
13
KURKOVA Petra
1973
CZE
+7.61
56.52
14
TRTIKOVA Tereza
1975
CZE
+7.66
56.81
15
DAVENPORT Katherine
1973
USA
+9.14
65.34
16
POMMERLEAU Claudine
1975
CAN
+9.22
65.80
17
CIEZAK Anna
1975
POL
+10.22
71.57
18
KRACIUK Anna
1973
POL
+10.58
73.65
19
WIPPERT Pia
1973
GER
+11.56
79.30
20
HAYWOOD Annika
1973
NZL
+11.76
80.45
21
LAUZIER Celine
1974
FRA
+11.89
81.20
22
SZYZDEK Agnieszka
1976
POL
+12.28
83.45
23
MATYSZCZAK Izabela
1975
POL
+12.79
86.39
24
POTISK-RIBIC Andreja
1971
SLO
+12.83
86.62
25
BES GINESTRA Cristina
1977
ESP
+13.41
89.97
26
LLUENT VALLET Judith
1971
ESP
+14.69
97.35
27
KOCH Eva
1975
HUN
+14.75
97.70
28
DEBRUNNER Nicole
1969
SUI
+15.44
101.68
29
DUNAEWA Tatiana
1977
RUS
+16.01
104.96
30
JORCIN Emmanuelle
1975
FRA
+16.10
105.48
31
LLUENT VALLET Raquel
1974
ESP
+18.13
117.19
32
LANGWILL Christina
1975
AUS
+19.13
122.96
33
SHIN Sook Jae
1977
KOR
+19.74
126.48
34
EMOND Karin
1974
CAN
+20.22
129.24
35
PARK Se Young
1978
KOR
+23.38
147.47
36
EPSTEIN Emma
1976
AUS
+24.22
152.31
37
CHEE In
1978
KOR
+26.26
164.08
38
DONG Jinzhi
1977
CHN
+27.42
170.77
39
LI Xueqin
1975
CHN
+29.55
183.05
40
SWEENEY Caroline
1977
AUS
+30.28
187.26
41
HEENEY Carey
1973
CAN
+30.64
189.34
42
JEON Mi Ra
1977
KOR
+32.28
198.80
43
SNYDER Heather
1973
CAN
+33.29
204.62
44
ROTELLA Caterina
1975
CHI
+37.96
231.55
45
PERENYI Petra
1977
HUN
+43.24
262.01
46
SENCER Melis
1981
TUR
+51.60
310.22
47
OKTEM Gozde
1980
TUR
+1:08.18
405.84
48
YONDEL Anette
1980
TUR
+1:18.74
466.74
49
AYKURT Karcicegi
1979
TUR
+1:45.61
621.71
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
DUCET Marie Noelle
1972
FRA
BAN Sayaka
1975
JPN
ZACKRISSON Lina
1976
SWE
BARNERSSOI Katrin
1972
GER
BONNELL Kimberly
1977
CAN
BOUTIN Annick
1976
AUS
TOUTIN Sara
1975
SWE
TKACHENKO Aleksandra
1977
UZB
BROGLIATTO Marta
1975
ITA
SONNTAG Alexandra
1971
GER
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
DOBROWOLSKA Violetta
1975
POL
MISTRIOTI Sofia
1975
GRE
ERLEBACHOVA Eva
1974
CZE
ISHIDA Marina
1976
JPN
NAVAROVA Petra
1976
SVK
LED Vera
1976
AUT
KIM A Jin
1978
KOR
JAGERCIKOVA Jana
1975
SVK
HOFER Evelyn
1976
AUT
HARVEY Tracey
1974
CAN
HARUSTAKOVA Kata
1976
SVK
GRUBER Stefanie
1971
SUI
ROSTOWTSEVA Irina
1977
RUS
FEGHALI Rita
1976
LIB
Disqualified 1st run
Did not start 1st run