official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
QUARTEL, DE Alwin
1983
NED
1:28.26
28.45
2
WADRZYK Maciej
1988
POL
+0.89
34.50
3
ILEWICZ Jakub
1987
POL
+1.21
36.68
4
RENZHIN Mikail
1978
ISR
+1.55
38.99
5
KOMINKO Maciej
1987
POL
+1.73
40.21
6
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
+2.30
44.09
7
MARSAGLIA Eugenio
1987
ITA
+2.48
45.31
8
ZERHOCH Christoph
1992
GER
+2.67
46.60
9
KELEMEN Josef
1984
CZE
+2.96
48.57
10
CORNETTE Niels
1991
BEL
+3.07
49.32
11
ZUCKERSTAETTER Patrick
1990
AUT
+3.20
50.20
12
BRZON Michal
1983
CZE
+3.35
51.22
13
LENZ Markus
1992
GER
+3.72
53.74
14
PISA Martin
1985
CZE
+3.75
53.94
15
KOSIC Bojan
1990
MNE
+4.08
56.19
16
BRUCKER Florian
1990
AUT
+4.19
56.93
17
PIRKEBNER Walter
1988
AUT
+4.33
57.89
18
RESCH Baptist
1992
GER
+4.55
59.38
19
BULLEN Robert
1989
GBR
+4.80
61.08
20
PARLAPANOV Yani
1993
BUL
+5.43
65.36
21
WILLEMSEN Victor
1989
BEL
+5.44
65.43
22
FALAT Matej
1993
SVK
+5.60
66.52
23
LAIMER Sebastian
1991
AUT
+5.89
68.49
24
MEINERS Maarten
1992
NED
+6.18
70.46
25
SZCZEPANIK Wojciech
1988
POL
+6.58
73.18
26
MUTAVCHIEV Kostadin
1991
BUL
+6.79
74.61
27
ROEL Patrick
1992
NED
+6.89
75.29
28
SHORTER Kevin
1989
GBR
+7.61
80.18
29
LACKOVIC Igor
1991
SRB
+8.20
84.19
30
STANEK Martin
1991
AUT
+8.51
86.30
31
POLT Christian
1984
AUT
+8.66
87.32
32
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+9.64
93.98
33
DOLGYY Sergiy
1984
UKR
+9.96
96.16
34
SALMINGER Stefan
1988
AUT
+11.17
104.38
35
DURNIK Josef
1984
AUT
+11.42
106.08
36
BADURA Slaven
1986
BIH
+11.44
106.22
37
TRINKER Meinhard
1988
AUT
+12.05
110.37
38
BRAUCH Stefan
1991
AUT
+12.48
113.29
39
KOHLWEISS Matthias
1991
AUT
+13.42
119.68
40
NIKOLIC Sava
1993
SRB
+15.44
133.41
41
MACBAIN Scott
1987
GBR
+15.59
134.43
42
STIEDL Mathias
1985
AUT
+15.91
136.61
43
KOSIC Jaksa
1993
MNE
+37.60
284.06
Did not finish 2nd run
EBNER Gunrich
1993
AUT
GEIGER Christian
1988
AUS
OBERNOSTERER Daniel
1992
AUT
PLIESSNIG David
1993
AUT
REID Jamie
1992
GBR
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
KRASNOGORSKI Alexander
1992
BUL
VARBANOV Stoyan
1993
BUL
MALCHOV Georgi
1993
BUL
SPIRK Stefan
1985
AUT
HENDERSON Callum
1989
GBR
STUPAN Urban
1991
SLO
MORE-MOLYNEUX Tristram
1986
GBR
FOSTER James
1989
GBR
STEINER Guenther
1983
AUT
MIESZCZAK Jacek
1987
POL
JANECEK Michal
1990
SVK
MAZUREK Krzysztof
1987
POL
GUDMUNDSSON Gisli Rafn
1986
ISL
BARBU Alexandru
1987
ROU
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
RIEGLER Riccardo
1993
AUT
SZEPESI Bertold
1990
HUN
MINIC Mladen
1993
MNE
GRAMATIKOV Aleksander
1993
BUL
HERF Alexander
1989
AUT
VUKIC Stefan
1991
SRB
PODARU Razvan
1989
ROU
VUKICEVIC Marko
1992
SLO
CHMELAR Lukas
1987
CZE
SIGURGEIRSSON Stefan Jon
1989
ISL
WITZMANN Klaus Hermann
1984
GER
MEDVESEK Matic
1988
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run