official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
1:41.44
15.00
2
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.46
18.31
3
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+0.51
18.67
4
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.64
19.61
5
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.65
19.68
6
SEYMOUR Jett
1998
USA
+0.84
21.04
7
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.14
23.20
8
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.32
24.50
9
LUETOLF Joel
2000
SUI
+1.37
24.86
10
JONSSON Carl
2000
SWE
+1.40
25.07
11
SALA Tommaso
1995
ITA
+1.42
25.22
12
MAJOR Billy
1996
GBR
+1.47
25.58
13
HAASER Raphael
1997
AUT
+1.51
25.87
14
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+1.59
26.44
15
AMIEZ Steven
1998
FRA
+1.70
27.23
16
STURM Joshua
2001
AUT
+1.71
27.31
17
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.78
27.81
18
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+1.83
28.17
19
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+1.84
28.24
20
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+1.88
28.53
21
RASSAT Paco
1998
FRA
+2.02
29.54
22
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.03
29.61
23
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.25
31.19
24
HACKER Pirmin
1996
AUT
+2.46
32.70
25
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+2.50
32.99
26
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+2.79
35.08
27
MAECHLER Reto
2001
SUI
+2.90
35.87
28
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+3.06
37.02
29
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+3.20
38.03
30
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+4.38
46.52
31
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+4.56
47.82
32
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+4.58
47.96
33
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+4.67
48.61
34
GREBER Jakob
2003
AUT
+4.71
48.89
35
CANZIO Pietro
1998
ITA
+5.49
54.51
36
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+5.70
56.02
37
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+6.43
61.27
38
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+6.56
62.21
39
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+7.20
66.81
Did not finish 2nd run
GUILLOT Victor
1996
FRA
SARRAZIN Cyprien
1994
FRA
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
WITTE Linus
2001
GER
KUNZ Delio
1999
SUI
GILE Bridger
1999
USA
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
KUONEN Lars
1995
SUI
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
DORNER Thomas
1998
AUT
RUELAND Simon
1997
AUT
TAYLOR Laurie
1996
GBR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
VAUGHTON Max
1999
GBR
COMERFORD Cormac
1996
IRL
HOFER Alex
1994
ITA
WINTERS Luke
1997
USA
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
DORNAUER Armin
2000
AUT
ZERHOCH Dominik
2001
GER
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
NORYS Frederik
1996
GER
LEEVER Alex
1995
USA
JANUTIN Fadri
2000
SUI
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
KIPPEL Dionys
1998
SUI
Did not start 1st run