official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LEINO Jukka
1978
FIN
1:35.53
13.48
2
PENTTINEN Juho-Pekka
1991
FIN
+1.41
22.34
3
HOEGBOM Nils
1990
SWE
+1.50
22.90
4
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
+1.85
25.10
5
DAHL Kalle
1991
FIN
+4.88
44.13
6
AAGREN Tom
1991
FIN
+4.94
44.51
7
HARJU Arttu
1992
FIN
+5.17
45.95
8
SALMINEN Anton
1990
SWE
+5.27
46.58
9
ROALD Viking
1991
SWE
+5.57
48.46
10
UNANDER Max
1992
SWE
+5.78
49.78
11
MYKLEVOLD Ben-Robin
1993
NOR
+5.81
49.97
12
LUUKKO Max
1994
FIN
+5.86
50.29
13
LINDSTROEM Jesper
1991
SWE
+9.01
70.07
14
BERGBOM Axel
1993
SWE
+9.29
71.83
15
NIEMELA Tony
1994
FIN
+9.62
73.90
16
GUNNARSSON Fredrik
1993
SWE
+10.10
76.92
17
OLOFSSON Andre
1993
SWE
+12.00
88.85
18
KOIVULA Antto
1990
FIN
+12.82
94.00
19
JAKOBSEN Andreas Utstoel
1993
NOR
+13.12
95.88
20
SALMINEN Christoph
1993
SWE
+13.13
95.95
21
STARK Joonas
1992
FIN
+13.88
100.66
22
JONSSON Linus
1994
SWE
+15.11
108.38
23
NAKKI Aleksi
1993
FIN
+15.12
108.44
24
JONSSON Hampus
1994
SWE
+15.44
110.45
25
HAERSTEDT Tobias
1994
SWE
+16.71
118.43
26
VUORELA Vili
1994
FIN
+21.34
147.51
27
HEIKKILA Roope
1994
FIN
+23.90
163.59
28
ALKUNEN Jukka
1973
FIN
+28.56
192.86
Did not finish 2nd run
LAURINEN Tomi
1992
FIN
OLKKONEN Valter
1993
FIN
PLANTING Conrad
1994
FIN
LAAKSO Dennis
1990
FIN
HUURRE Tommi-Petteri
1994
FIN
KAINULAINEN Ville
1994
FIN
HELLBERG Teemu
1994
FIN
PELLINEN Henri
1994
FIN
NYBERG Erik
1994
SWE
EXELL Joakim
1993
FIN
VAHAPASSI Oskari
1994
FIN
SALLINEN Joona
1993
FIN
EDEBLOM Viktor
1993
SWE
NAAMANKA Iiro
1991
FIN
OPRJA Deyvid
1982
EST
KUUKKA Justus
1994
FIN
KURKI Kristian
1991
FIN
SAARINEN Otso
1991
FIN
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
REUNANEN Charlie
1992
SWE
KINGSTAD Victor
1989
SWE
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
SCHMID Philipp
1986
GER
MALMSTROM Victor
1991
FIN
ROMAR Andreas
1989
FIN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
NIHTILA Oskari
1991
FIN
LINTULA Vaino
1994
FIN
AVELA Roope
1992
FIN
TUPPURAINEN Juho
1994
FIN
HOPIA Heikki
1993
FIN
KAMMONEN Konsta
1991
FIN
KAARBOE Per Christian
1991
NOR
NIEMELA Arttu
1994
FIN
BRUVOLL Stian
1992
NOR
DAHL Juho
1994
FIN
KOSKI Max
1992
FIN
PELTOLA Kalle
1993
FIN
UTRIAINEN Olli
1990
FIN
PUTTONEN Paavo
1992
FIN
MARTINCEK Marek
1993
SVK
DANILOCHKIN Yuri
1991
RUS
HENTTINEN Jens
1993
FIN
WIDING Haerje
1991
SWE
AALTO Simo-Petteri
1990
FIN
SJOEDIN Sebastian
1991
SWE
JAKOBSSON Daniel
1989
SWE
LESKINEN Roope
1990
FIN
HIETANEN Kasper
1991
FIN
LINDGREN Tim
1989
SWE
HARMANEN Niko
1988
FIN
RASANEN Joonas
1989
FIN
OEHAGEN Johan
1987
SWE