official results - second training
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
1
MAYER Matthias
1990
AUT
2:06.51
2
JANKA Carlo
1986
SUI
+0.27
3
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
+0.55
3
KROELL Klaus
1980
AUT
+0.55
5
FILL Peter
1982
ITA
+0.62
6
MILLER Bode
1977
USA
+0.64
7
FRANZ Max
1989
AUT
+0.85
8
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+1.01
9
DEFAGO Didier
1977
SUI
+1.35
10
ROGER Brice
1990
FRA
+1.39
11
HEEL Werner
1982
ITA
+1.46
12
STREITBERGER Georg
1981
AUT
+1.57
13
STRIEDINGER Otmar
1991
AUT
+1.63
14
KUENG Patrick
1984
SUI
+1.71
15
GUAY Erik
1981
CAN
+1.75
16
BAUMANN Romed
1986
AUT
+1.79
17
THEAUX Adrien
1984
FRA
+1.90
18
NYMAN Steven
1982
USA
+1.98
18
GANONG Travis
1988
USA
+1.98
20
OSBORNE-PARADIS Manuel
1984
CAN
+2.24
21
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
+2.25
22
GOLDBERG Jared
1991
USA
+2.30
23
FISHER Erik
1985
USA
+2.34
24
KILDE Aleksander Aamodt
1992
NOR
+2.41
25
CLAREY Johan
1981
FRA
+2.60
26
INNERHOFER Christof
1984
ITA
+2.66
27
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+2.75
28
FAYED Guillermo
1985
FRA
+2.82
29
VILETTA Sandro
1986
SUI
+2.83
30
FEUZ Beat
1987
SUI
+2.98
31
POISSON David
1982
FRA
+3.05
32
BANK Ondrej
1980
CZE
+3.08
33
PUCHNER Joachim
1987
AUT
+3.12
34
PERKO Rok
1985
SLO
+3.25
35
SULLIVAN Marco
1980
USA
+3.39
36
THOMSEN Benjamin
1987
CAN
+3.50
37
DE LA CUESTA Paul
1988
ESP
+3.60
38
HUDEC Jan
1981
CAN
+4.22
39
KOSI Klemen
1991
SLO
+4.56
40
GLEBOV Alexander
1983
RUS
+4.70
41
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
+5.78
42
PARIS Dominik
1989
ITA
+6.10
43
VRABLIK Martin
1982
CZE
+6.15
44
VON APPEN Henrik
1994
CHI
+6.16
45
ALESSANDRIA Arnaud
1993
MON
+6.64
46
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+6.77
46
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+6.77
48
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
+6.92
49
ZAMPA Adam
1990
SVK
+6.95
50
FAARUP Christoffer
1992
DEN
+7.07
51
OLIVERAS Marc
1991
AND
+7.75
52
JENOT Olivier
1988
MON
+8.62
53
KHUBER Martin
1992
KAZ
+8.98
54
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+9.86
55
RODE Roberts
1987
LAT
+10.81
56
KRYZL Krystof
1986
CZE
+12.20
57
LAIKERT Igor
1991
BIH
+12.30
58
BENDIK Martin
1993
SVK
+13.69
59
TERRA Ferran
1987
ESP
+15.38
Did not finish 1st run
Did not start 1st run
BIRKNER KETELHOHN Jorge F.
1990
ARG
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
WEIBRECHT Andrew
1986
USA
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
PRIDY Morgan
1990
CAN
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
PINTURAULT Alexis
1991
FRA
LIGETY Ted
1984
USA
KOSHKIN Dmitriy
1986
KAZ