official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
YULE Daniel
1993
SUI
1:41.17
6.00
2
RYDING Dave
1986
GBR
+0.59
10.20
3
SCHMID Philipp
1986
GER
+0.73
11.20
4
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+0.83
11.91
5
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.86
12.12
6
PLACE Francois
1989
FRA
+0.96
12.83
7
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+1.01
13.19
8
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.16
14.26
9
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
+1.17
14.33
10
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+1.30
15.25
11
STRASSER Linus
1992
GER
+1.39
15.89
12
MURISIER Justin
1992
SUI
+1.45
16.32
13
GINNIS AJ
1994
USA
+1.62
17.53
14
THEOLIER Steven
1990
FRA
+1.81
18.88
15
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
+1.84
19.09
16
AERNI Luca
1993
SUI
+2.39
23.01
17
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+2.42
23.22
18
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+2.43
23.29
19
MATT Michael
1993
AUT
+2.65
24.86
20
ROBERTS Hig
1991
USA
+2.68
25.07
21
BONVIN Anthony
1994
SUI
+2.97
27.14
22
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+3.11
28.13
23
SKUBE Matic
1988
SLO
+3.15
28.42
24
GREGORAK Will
1990
USA
+3.78
32.90
25
LANDINI Michele
1990
ITA
+3.95
34.11
26
GASPOZ Vincent
1991
SUI
+4.30
36.60
27
RONCI Giordano
1992
ITA
+4.51
38.10
27
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+4.51
38.10
29
TREJBAL Filip
1985
CZE
+4.62
38.88
30
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+5.08
42.15
31
ROEA Henrik
1995
NOR
+5.10
42.30
32
KASPER Nolan
1989
USA
+5.13
42.51
33
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
+5.17
42.79
34
STIEGLER Seppi
1988
USA
+5.80
47.28
35
THOULE Nicolas
1990
FRA
+6.04
48.99
36
STRICKER Martin
1991
SUI
+6.13
49.63
37
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+6.35
51.19
38
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+6.50
52.26
39
CARRERAS Pol
1990
ESP
+6.95
55.46
40
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
+7.60
60.09
41
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+7.96
62.65
42
NOEL Clement
1997
FRA
+8.05
63.29
43
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+8.12
63.79
44
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+8.16
64.07
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
SOLSONA Robert
1995
AND
GRAF Mathias
1996
AUT
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
DAHL Juho
1994
FIN
ISHII Tomoya
1989
JPN
VIDOVIC Matej
1993
CRO
RASANEN Joonas
1989
FIN
KUERNER Miha
1987
SLO
ANKENY Michael
1991
USA
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
WIESER Manuel
1990
AUT
BALLERIN Andrea
1989
ITA
JOHANSEN Truls
1989
NOR
LINDH Calle
1990
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ALPHAND Sam
1997
FRA
PIOLAINE Simon
1997
FRA
HANSE Arthur
1993
POR
LONGUEPEE Enzo
1997
FRA
ARENE Martin
1996
FRA
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
ALLEGRE Nils
1994
FRA
GRAND Guillaume
1992
FRA
SALA Tommaso
1995
ITA
GUILLOT Victor
1996
FRA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
PERAUDO Ross
1992
AUS
DA VILLA Davide
1995
ITA
LUUKKO Max
1994
FIN
GERACI Hugo
1996
FRA
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
RASCHNER Dominik
1994
AUT
KLEIN Isak
1996
SWE
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
ALAERTS Kai
1989
BEL
GALEOTTI Greg
1992
FRA
RIZZO Maxime
1993
FRA
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
SUGAI Ryo
1991
JPN
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
MONSEN Marcus
1995
NOR
KONO Kyosuke
1991
JPN
PERAUDO Adam
1987
ITA
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
KELLEY Tim
1986
USA
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
ENGEL Mark
1991
USA
DEVILLE Cristian
1981
ITA