official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NEUREUTHER Felix
1984
GER
1:37.59
6.00
2
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.48
15.10
3
KASPER Nolan
1989
USA
+1.90
17.68
4
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+2.19
19.46
5
DONALDSON David
1986
CAN
+3.63
28.32
6
MCDONALD Paul
1984
USA
+3.71
28.81
7
BAXTER Noel
1981
GBR
+3.97
30.41
8
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+4.04
30.84
9
ANDERSSON Magnus
1981
SWE
+4.13
31.39
10
SORREL Sebastien
1985
FRA
+4.34
32.68
11
OHKOSHI Ryuunosuke
1988
JPN
+4.41
33.11
12
ROOIJ VAN Joery
1986
NED
+4.46
33.42
13
BIESEMEYER Thomas
1989
USA
+4.58
34.16
14
FAVRE Arnaud
1987
FRA
+4.81
35.57
15
TESTORELLI Moreno
1986
SUI
+5.38
39.08
16
ATKINSON Paul
1987
CAN
+5.49
39.75
17
KIM Hyeon-Tae
1990
KOR
+7.70
53.34
18
MORTON Kenneth
1986
GBR
+8.05
55.49
19
PERKINS Jake
1992
USA
+11.68
77.81
20
GOLDBERG Jared
1991
USA
+11.73
78.12
21
CLOUGH Frankie
1990
GBR
+12.62
83.59
22
MCCONNELL Ryan
1991
USA
+12.66
83.84
23
BARWOOD Adam
1992
NZL
+13.66
89.98
24
DERRICK Miles
1993
USA
+16.37
106.65
25
FEASEY Willis
1992
NZL
+16.69
108.61
26
COULL Jackson
1993
AUS
+19.13
123.61
27
STEEDMAN Harrison
1993
NZL
+20.15
129.89
28
COOTE Wilbur
1994
NZL
+21.58
138.68
29
CALDER Stefan
1991
NZL
+22.19
142.43
30
ENGEL Mark
1991
USA
+22.32
143.23
31
WARNER Paul
1991
USA
+22.53
144.52
Did not finish 2nd run
LOEFFEN-GALLAGHER Tommy
1994
NZL
LOEFFEN-GALLAGHER Ryan
1992
NZL
LEDUC Maxime
1993
FRA
PREBBLE Jamie
1991
NZL
WOOD Nathan
1987
AUS
PIZZINI Andrea
1991
ITA
PREBBLE Nick
1993
NZL
KANELLOS William
1991
USA
MARNO Max
1991
USA
KIM Min Sung
1985
KOR
ISHII Tomoya
1989
JPN
OLSSON Matts
1988
SWE
STEVENS Bryce
1984
AUS
POCCARD Marc
1989
AUS
STEVENS Hugh
1986
AUS
JAMPOLSKY Grant
1989
USA
RAINER Niklas
1983
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JAMIESON Benjamin
1993
NZL
NEESON Finlay
1993
NZL
O SULLIVAN Jeremy
1989
AUS
BROWN Adam
1993
AUS
SCANNELL Jake
1992
USA
SZEPESI Bertold
1990
HUN
PARRY Edward
1987
AUS
SZABO Bence
1986
HUN
AVRIN A J
1988
USA
HARRIS Reilly
1990
USA
WYLIE Andrew
1989
NZL
GRIFFIN Benjamin
1986
NZL
YANAKIEV Zahari
1987
BUL
ROBERTSON Matthew
1983
AUS
ILEWICZ Jakub
1987
POL
KNAUSS Andreas
1990
AUT
RISHWORTH Michael
1987
AUS
ANTONIOLI Richard
1984
FRA
JUNG Dong-Hyun
1988
KOR
FUSE Takashi
1990
JPN
KANG Min Heuk
1981
KOR
ROY Jean-Philippe
1979
CAN
KILDE Andreas
1986
NOR
BYGGMARK Jens
1985
SWE
NICKERSON Warner
1981
USA
CHODOUNSKY David
1984
USA
COCHRAN Jimmy
1981
USA
YUASA Naoki
1983
JPN
JANYK Michael
1982
CAN
MYHRER Andre
1983
SWE
HOWDEN Angus
1981
NZL
CAFE Tim
1987
NZL
GEIGER Christian
1988
AUS
OLSSON Jon
1982
SWE
MOLLIN Bart
1981
BEL
JENOT Olivier
1988
MON
Disqualified 1st run