official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KARELLY Manuel
1993
AUT
1:15.97
23.76
2
GROSELJ Zan
1993
SLO
+0.29
26.13
3
NOGER Cedric
1992
SUI
+0.84
30.62
4
SPIK Jakob
1994
SLO
+0.90
31.11
5
TRAXL Michael
1993
AUT
+1.00
31.92
6
VUKELIC Leo
1993
CRO
+1.04
32.25
7
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+1.06
32.41
8
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+1.21
33.63
9
BARBU Alexandru
1987
ROU
+1.41
35.27
9
BONER Patrick
1989
SUI
+1.41
35.27
11
PLATZER Lukas
1991
ITA
+1.51
36.08
12
BRACHNER Patrick
1992
AZE
+1.56
36.49
13
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
+1.63
37.06
14
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+1.64
37.14
15
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+1.77
38.21
16
HADALIN Stefan
1995
SLO
+1.91
39.35
17
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+2.42
43.51
18
ONSKULIS Martins
1994
LAT
+2.69
45.71
19
RUDIC Marko
1990
BIH
+2.78
46.45
20
STANISIC Strahinja
1995
SRB
+3.25
50.28
21
PANCUR Luka
1995
SLO
+4.90
63.75
22
GROSS David
1994
ITA
+5.49
68.56
23
HAEFELI Matthias
1994
SUI
+5.61
69.54
24
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+5.91
71.99
25
LONGHI Jhonatan
1988
BRA
+6.02
72.89
26
STEVOVIC Marko
1996
SRB
+6.27
74.93
27
SABLJICA Kerim
1994
BIH
+6.30
75.18
28
SCHMID Lukas
1994
SUI
+6.37
75.75
29
GRUENENWALD Michael
1994
SUI
+6.84
79.58
30
BABICKI Pawel
1994
POL
+7.28
83.17
31
BUJTAS Csaba
1992
HUN
+8.86
96.07
32
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+9.40
100.47
33
VALCAREGGI Massimiliano
1995
GRE
+11.63
118.67
34
KLOTZ Helmut
1994
ITA
+11.71
119.33
35
GHAZARYAN Arsen
1992
ARM
+17.56
167.07
36
GIRST Patrick
1989
LUX
+26.39
239.13
37
BRANCAL Ricardo
1996
POR
+34.87
308.34
Did not finish 2nd run
KHACHATRYAN Davit
1992
ARM
BOCK Gilles
1995
LUX
LUBASCH Luca
1995
SUI
MOLDOVAN Dragos Dan
1993
ROU
KEKESI Marton
1995
HUN
GAUER Nico
1996
LIE
HUG Manuel
1996
LIE
GUGLIELMINI Fabio
1994
BRA
GUFLER Gert
1994
ITA
FARKAS Norbert
1992
HUN
ALAERTS Xan
1992
BEL
TOLA Erjon
1986
ALB
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
BLAZNIK Andraz
1994
SLO
PAPAMICHAEL Constantinos
1993
CYP
DEHARI Dardan
1990
MKD
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
KHUBER Martin
1992
KAZ
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
SUGAI Ryo
1991
JPN
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
ALAERTS Kai
1989
BEL
CALOVINI Mathias
1992
AUT
WINKELHORST Steffan
1992
NED
HEEB Simon
1991
LIE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MIREK Maciej
1996
POL
MARQUES Joao-Miguel
1992
POR
DYWILI Tsotane
1992
RSA
BIZZOCCHI Lorenzo
1993
SMR
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
PIERI Pieris
1996
CYP
MICHELOTTI Vincenzo Romano
1996
SMR
ZARINS Armands
1995
LAT
PAP Koppany
1996
ROU
PELASSY Bryan
1996
MON
LYNE Conor
1993
IRL
DUBARRY Drew
1991
GBR
KOHLER Adrian
1996
SUI
ORSINI Matteo Maria
1989
ITA
NEKRUTENKO Vladyslav
1996
UKR
MYTSAK Dmytro
1995
UKR
HEYMANN Adrian
1996
SUI
OGBAIDZE Sandro
1996
GEO
MURARIK Lubomir
1996
SVK
NERSISYAN Arsen
1987
ARM
HALMAGYI Zoltan
1995
HUN
HADZIC Tarik
1994
MNE
EDER Roman
1996
ITA
FREI Daniel
1995
ITA
HITTHALER Simon
1996
ITA
JESSE Zak
1994
GBR
PESIC Mladen
1994
SRB
KIRSANENKO Nikita
1992
RUS
MINIC Mladen
1993
MNE
KUPPELWIESER Luis
1993
ITA
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
ROEL Patrick
1992
NED
MORGAN Bradley
1991
GBR
BARATTERO Stefano
1990
ITA
RUNGGER Stefan
1994
ITA
ERSCHBAMER Roland
1994
ITA
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
BREZNIK Jan
1993
SLO
REICH - POGLADIC Andraz
1993
SLO
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run