official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
1:34.37
10.84
2
SAXVALL Per
1989
SWE
+0.32
12.94
3
SASAKI Akira
1981
JPN
+0.99
17.34
4
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.34
19.64
5
CASSMAN Anton
1993
SWE
+1.64
21.61
6
ZAMPA Adam
1990
SVK
+1.65
21.68
7
STENBAK Michael
1990
NOR
+1.67
21.81
8
GUNNARSSON Henrik
1991
SWE
+1.90
23.32
9
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
+2.23
25.49
10
STEIN-LAGERHEIM Casper
1994
SWE
+2.29
25.89
11
MOLLIN Bart
1981
BEL
+2.55
27.59
12
JOHANSSON Marcus
1992
SWE
+2.78
29.10
13
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
+3.23
32.06
14
HILTULA Mattis
1993
SWE
+3.87
36.27
15
TAJET Simen
1993
NOR
+4.12
37.91
16
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+4.30
39.09
17
EDEBLOM Viktor
1993
SWE
+4.41
39.81
18
KOSKI Max
1992
FIN
+4.93
43.23
19
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+5.01
43.76
20
WIDING Vidar
1994
SWE
+5.02
43.82
21
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+5.13
44.54
22
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+5.74
48.55
23
SUNDSTROEM Oscar
1995
SWE
+5.79
48.88
24
SVENSSON Sixten
1995
SWE
+5.87
49.41
25
WICKBERS Linus
1994
SWE
+6.83
55.71
26
NAESLUND Carl
1993
SWE
+6.96
56.57
27
OHLSSON Erik
1995
SWE
+7.86
62.48
28
PERSSON Jesper
1995
SWE
+8.65
67.67
29
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
+9.16
71.02
30
VIKLUND Axel
1994
SWE
+10.24
78.12
31
ASPLUND Emil
1996
SWE
+11.00
83.11
32
LUNDGREN Gustav
1996
SWE
+11.57
86.85
33
MAMAEV Alexandr
1996
RUS
+11.89
88.96
34
MULTAN Filip
1996
SWE
+12.41
92.37
35
OEHMAN Adam
1993
SWE
+13.12
97.04
36
SUSLOV Viacheslav
1995
RUS
+13.55
99.86
37
NABIULIN Artem
1996
RUS
+17.58
126.34
38
MASALSKAS Simonas
1978
LTU
+25.47
178.17
39
ALBA ORJUELA Ricardo Andres
1990
COL
+29.82
206.75
40
JOHANSSON Anton
1996
SWE
+31.00
214.51
Did not finish 2nd run
LINDGREN Viktor
1995
SWE
JAERNKROK Claes
1996
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
VESTIN Oskar
1995
SWE
BLOM Johan
1995
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
DAHLGREN Jimmy
1994
SWE
KOIVULA Antto
1990
FIN
CRUZ Erik
1994
ESP
OLOFSSON Andre
1993
SWE
JAMTEBO Alexander
1991
SWE
JAKOBSEN Andreas Utstoel
1993
NOR
REVELSBY Sindre Breivik
1994
NOR
ASK Jesper
1994
SWE
WENNBERG Mathias Holten
1993
NOR
ZAMPA Andreas
1993
SVK
WEDIN Robin
1994
SWE
SAEFVENBERG Johan
1992
SWE
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
JANSSON Emil
1991
SWE
JOHANSSON Emil
1988
SWE
MLINSEK Filip
1988
SLO
BEHM Carl Magnus
1992
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LIAN KRANE Martin
1996
NOR
CARLSSON II Fredrik II
1996
SWE
SJOESTROEM Daniel
1996
SWE
SAGFJORD Gabriel Starup
1995
NOR
ERIKSSON Dennis
1995
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
SALMINEN Christoph
1993
SWE
MOYER Bobby
1994
USA
BERGBOM Axel
1993
SWE
GUNNARSSON Fredrik
1993
SWE
MYKLEVOLD Ben-Robin
1993
NOR
KRONBORG Olav
1991
NOR
JENOT Olivier
1988
MON
STEDING Daniel
1992
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run