official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
2:19.31
5.42
2
BERGER Silvia
1980
AUT
+0.14
6.23
3
PUTZER Karen
1978
ITA
+0.42
7.86
4
LALIVE Caroline
1979
USA
+0.84
10.30
5
FORSYTH Allison
1978
CAN
+1.58
14.61
6
GALINDO SANTOLARIA Ana
1973
ESP
+1.82
16.00
7
GERG Annemarie
1975
GER
+1.92
16.58
8
BACHMANN Silke
1977
ITA
+1.95
16.76
9
HALTMAYR Petra
1975
GER
+2.28
18.68
9
FJELDAVLIE Merete
1968
NOR
+2.28
18.68
11
GIUS Nicole
1980
ITA
+2.33
18.97
12
DE MARTIN TROPANIN Tiziana
1974
ITA
+2.34
19.03
13
EKMAN Susanne
1978
SWE
+2.53
20.13
14
LEMBERGER Diana
1977
GER
+2.65
20.83
15
CLEMENT-GUY Stephanie
1974
FRA
+2.66
20.89
16
LENOIR Melanie
1978
FRA
+2.67
20.94
17
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
+2.77
21.53
18
SEKINO Fujiko
1975
FRA
+2.79
21.64
19
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
+3.05
23.15
20
HANSSON Erika
1973
SWE
+3.06
23.21
21
POUTIAINEN Tanja
1980
FIN
+3.21
24.08
22
AUER Patrizia
1974
ITA
+3.25
24.32
23
BAGNARA Daniela
1979
ITA
+3.39
25.13
24
IKEDA Kazuko
1974
JPN
+3.47
25.60
25
WAIDHOFER-DUMMER Carolina
1976
AUT
+3.56
26.12
26
KASHIWAGI Kumiko
1978
JPN
+3.59
26.29
27
HOSSMANN Corina
1976
SUI
+3.65
26.64
28
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
+3.92
28.21
29
HUTTARY Karin
1977
SWE
+4.73
32.92
30
SHAFFER Alexandra
1976
USA
+4.84
33.56
31
KOFLER Michaela
1977
AUT
+5.28
36.12
32
LECHNER Martina
1978
AUT
+5.58
37.86
33
SILVESTRE Manuella
1979
FRA
+5.75
38.85
34
RECCHIA Lucia
1980
ITA
+6.17
41.29
35
KVINLOG Gro
1976
NOR
+6.20
41.47
36
KLEON Barbara
1980
ITA
+6.24
41.70
37
KUENDIG Ruth
1976
SUI
+6.70
44.38
38
CERESA Annalisa
1978
ITA
+6.95
45.83
39
STRAIT Courtney
1981
USA
+6.96
45.89
40
ALPIGER Linda
1977
SUI
+7.33
48.04
41
HOLZER Katrin
1978
AUT
+7.48
48.91
42
MITTERSTIELER Petra
1979
ITA
+8.16
52.87
43
JOSSI Katja
1978
SUI
+8.26
53.45
44
LAMOUR Sarah
1979
FRA
+8.43
54.44
45
LUDLOW Libby
1981
USA
+8.49
54.78
46
CALELLO Carola
1977
ARG
+8.50
54.84
Did not finish 2nd run
ORMOND Sophie
1979
FRA
MORALLET Alexandra
1977
FRA
MOSCA BARBERIS Paola
1977
ITA
PITKANEN Riitta
1977
FIN
PLANATSCHER Maddalena
1979
ITA
PRCHAL Anna
1979
CAN
RAYNE Delphine
1978
FRA
WOLF Stefanie
1979
GER
SIMARD Genevieve
1980
CAN
KUMMER Lilian
1975
SUI
HARGIN Janette
1977
SWE
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
GUENTER Maren
1976
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
CASOLINO Katia
1979
ITA
RUIZ CASTILLO Carolina
1981
ESP
SCHNEIDER Tanja
1974
AUT
FEHR Diana
1974
LIE
DEI CAS Romina
1975
ITA
CLARK Kirsten L
1977
USA
ASCHER Barbara
1979
ITA
SVET Petra
1979
SLO
VIERIN Sonia
1977
ITA
BEHRINGER Simone
1976
GER
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
LEGUILLOU Souazic
1982
FRA
RIENDA CONTRERAS Maria Jose
1975
ESP
REISENHOFER Kerstin
1979
AUT
HEREGGER Selina
1977
AUT
HIROI Noriyo
1976
JPN
HUBER Marina
1979
GER
IBARRA ASTELARRA Ainhoa
1968
ESP
KARASINSKA Katazyna
1982
POL
KARBON Denise
1980
ITA
KELLY Gail
1979
CAN
OWENS Jenny
1978
AUS
OLAMO Petra
1974
FIN
KOVACS Monika
1976
HUN
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
MATTIG Michaela
1979
SUI
Did not start 1st run