official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOLEGA Elias
1996
CRO
2:13.11
23.85
2
SENCAR Dusan
1996
SLO
+0.52
27.68
3
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
+0.61
28.34
4
PANCUR Luka
1995
SLO
+0.97
30.99
5
BACK Robin
1996
FIN
+1.50
34.89
6
KRALJ Zan
1997
SLO
+1.63
35.85
7
SJOBERG Marlon
1997
FIN
+2.00
38.57
8
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+2.07
39.09
9
CAS Jure
1994
SLO
+2.33
41.00
10
VUKELIC William
1998
CRO
+2.48
42.11
11
SENKAR Samuel
1996
SVK
+2.57
42.77
12
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+2.70
43.73
13
HELEN Helmer
1998
FIN
+2.92
45.35
14
PASCINSKI Tadej
1999
SLO
+3.69
51.02
15
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+4.01
53.37
16
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+4.19
54.70
17
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+4.97
60.44
18
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
+5.20
62.13
19
STEINER Klaus
1997
AUT
+5.30
62.87
20
LOKMIC Emir
1997
BIH
+5.33
63.09
21
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+5.66
65.52
22
BOZIC Borut
2000
SLO
+5.71
65.89
23
NUSHEV Georgi
1995
BUL
+6.10
68.76
24
EMRIC Eman
1996
BIH
+6.20
69.50
25
FLASCHBERGER Marco
1999
AUT
+6.46
71.41
26
MARINZ Daniel
1998
AUT
+6.76
73.62
27
KROTA Filip
2000
CRO
+7.56
79.51
28
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+7.89
81.94
29
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
+8.16
83.93
30
MODANESI Andrea
1998
ITA
+8.21
84.29
31
HIRTLER Stefan
2000
AUT
+9.11
90.92
32
LUXCEY Thomas
1991
FRA
+9.58
94.38
32
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+9.58
94.38
34
SIROKI Lovro
1999
CRO
+9.72
95.41
35
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+9.85
96.37
36
TOFFOLUTTI Piero
1998
ITA
+10.50
101.15
37
MIYATA Sena
1999
JPN
+10.59
101.82
38
LUPOTTO Edoardo
1999
ITA
+11.05
105.20
39
DE SILVESTRI Cosma
1998
ITA
+11.13
105.79
40
EMBREGTS Ferry
1998
NED
+12.00
112.20
41
BRANTUSA Miha
1999
SLO
+12.89
118.75
42
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
+14.02
127.07
43
CUSIN Samuele
2000
ITA
+15.39
137.16
44
CIHLAR Karlo Valentin
1999
CRO
+15.51
138.04
45
BENYO Marcel
2000
HUN
+15.90
140.91
46
SHURDHAJ Faton
1997
KOS
+17.17
150.26
47
POLAJZER Andraz
2000
SLO
+17.53
152.91
48
SAFRANKA Bela
2000
HUN
+19.72
169.04
49
LEE Dexter
2000
GBR
+19.79
169.55
50
PETKOV Viktor
1999
MKD
+20.60
175.51
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HUETTEL Martin
1998
AUT
HADZISULEJMANOVIC Arnes
1999
SLO
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
KATSANIS Athanasios
1996
GRE
GOBEC Matjaz
1999
SLO
VALSECCHI Angelo
1998
ITA
POLAK Luka
1997
SLO
BICOCCHI Tommaso
1999
ITA
LIMON Nihat Enes
1998
TUR
NAGY Bence
1998
HUN
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
ZUURBIER Raphael
1999
NED
DENIZ Serdar
1997
TUR
SKERK Larsen
1999
ITA
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
OKOLSKI Georgi
1998
BUL
MALINOVSKY Eugene
1998
CAN
MATTLE Remo
1994
SUI
CUFAR Anze
1998
SLO
HACKER Felix
1999
AUT
SLJIVIC Marko
1996
BIH
SPILAR Zan
1997
SLO
TAKKI Teddy
1996
FIN
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
HEINZMANN Simon
1995
SUI
Did not start 1st run