official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STROLZ Johannes
1992
AUT
2:10.66
16.77
2
DORNER Clemens
1991
AUT
+0.02
16.90
3
KOSI Klemen
1991
SLO
+0.86
22.50
3
KOECK Niklas
1992
AUT
+0.86
22.50
5
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+1.04
23.69
6
WALDER Christian
1991
AUT
+1.09
24.03
7
AICHER Lukas
1991
GER
+1.31
25.49
8
GORZA Ales
1980
SLO
+1.40
26.09
9
ZERAK Misel
1992
SLO
+1.41
26.16
10
CHRISTIANSON Charles
1984
USA
+1.68
27.96
11
GAFNER Beat
1986
SUI
+1.84
29.02
12
MAYRPETER Thomas
1992
AUT
+1.92
29.55
13
VRABLIK Martin
1982
CZE
+1.93
29.62
14
BRANDNER Klaus
1990
GER
+2.09
30.69
15
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+2.13
30.95
16
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
+2.26
31.82
17
WINQUIST Even
1992
NOR
+2.45
33.08
18
BLATTMANN Emil Holmeide
1990
NOR
+2.56
33.82
19
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+2.72
34.88
20
CHRISTIANSON Kieffer
1992
USA
+2.98
36.61
21
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+3.00
36.75
22
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+3.19
38.01
23
HERZOG David
1992
AUT
+3.23
38.28
24
WALCH Magnus
1992
AUT
+3.64
41.01
25
KAINER Helmut
1993
AUT
+3.67
41.21
26
RENZ Fabio
1992
GER
+4.98
49.93
27
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
+5.91
56.12
28
BENNETT Bryce
1992
USA
+5.98
56.59
29
KRAUSE Nicholas
1993
USA
+6.59
60.65
30
GALLER Raphael
1991
AUT
+6.91
62.78
31
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+7.01
63.45
32
KOLGOTIN Pavel
1994
RUS
+7.46
66.44
33
STUKOV Maksim
1994
RUS
+7.89
69.31
34
SOUBEK Sandro
1994
AUT
+8.19
71.30
35
NARVESTAD Nikolai Tornoe
1992
NOR
+8.30
72.04
36
LINTSCHINGER Philipp
1994
AUT
+8.39
72.63
37
FRAVI Jonas
1990
SUI
+8.46
73.10
38
STRAND Matthew
1993
USA
+8.86
75.76
39
STEMMER Viktor
1994
AUT
+9.54
80.29
40
PITTERLE Martin
1995
AUT
+9.58
80.56
41
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+9.76
81.76
42
SEMLITSCH Christoph
1994
AUT
+10.26
85.09
43
DRACK Fabian
1995
AUT
+10.74
88.28
44
KNAUSS Mario
1995
AUT
+11.06
90.41
45
PLOECHL Christoph
1994
AUT
+11.79
95.27
46
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+12.85
102.33
Did not finish 2nd run
STEINKOGLER Alexander
1995
AUT
SULZER Gregor
1995
AUT
SILBERLEITHNER Andreas
1995
AUT
ZAECHLING Florian
1995
AUT
KURKI Kristian
1991
FIN
SCHAIDER Ludwig
1993
AUT
NEUHAUSER David
1993
AUT
ANDREEVSKIY Alexey
1992
RUS
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
LINDEBNER Anton
1991
GER
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
BRUEDERL Timo
1989
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GALAT Dominik
1996
POL
PREYMANN Clemens
1991
AUT
RAGGINGER Christian
1993
AUT
AAGREN Tom
1991
FIN
FALBESONER Martin
1991
AUT
SCHUPFER Simon
1993
AUT
FELSER Josef
1993
AUT
MURER Peter
1994
AUT
TABELANDER Florian
1994
AUT
OGORELC Blaz
1990
SLO
KNAUSS Andreas
1990
AUT
DEBELAK Tilen
1991
SLO
MEINERS Maarten
1992
NED
CONE Robert
1992
USA
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
SOVIC Tomaz
1990
SLO
OLSSON Matts
1988
SWE
SCHWEIGER Patrick
1990
AUT
BALDWIN TJ
1990
GBR
Did not start 1st run