official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
PICCARD Roy
1993
FRA
1:18.69
6.00
2
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+0.52
13.86
3
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
+0.60
15.07
4
GIEZENDANNER Blaise
1991
FRA
+0.79
17.95
5
CASSE Mattia
1990
ITA
+0.81
18.25
6
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+1.10
22.63
7
HAASER Raphael
1997
AUT
+1.12
22.94
8
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.14
23.24
9
KOECK Niklas
1992
AUT
+1.44
27.78
10
OFFENHAUSER Michael
1993
AUT
+1.56
29.59
11
VAGHI Matteo
1996
ITA
+1.79
33.07
12
KRYENBUEHL Urs
1994
SUI
+2.05
37.00
12
BABINSKY Stefan
1996
AUT
+2.05
37.00
14
MEINERS Maarten
1992
NED
+2.20
39.27
15
SCHUETTER Julian
1998
AUT
+2.24
39.87
16
ALPHAND Sam
1997
FRA
+2.36
41.69
17
ZRNCIC DIM Natko
1986
CRO
+2.40
42.29
18
PRAST Alexander
1996
ITA
+2.48
43.50
19
ROESTI Lars
1998
SUI
+2.50
43.81
20
NOCKER Clemens
1996
AUT
+2.65
46.07
21
SCHMID Manuel
1993
GER
+2.77
47.89
22
LORIOT Florian
1998
FRA
+2.82
48.65
22
TAKATS Tristan
1995
AUT
+2.82
48.65
24
MOLTENI Nicolo
1998
ITA
+2.85
49.10
24
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
+2.85
49.10
26
DEBELAK Tilen
1991
SLO
+2.89
49.70
27
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+2.95
50.61
28
ZAZZI Pietro
1994
ITA
+2.97
50.91
29
JOCHER Simon
1996
GER
+3.10
52.88
29
ARNAUD Baptiste
1996
FRA
+3.10
52.88
31
ALPHAND Nils
1996
FRA
+3.43
57.87
32
KOHLER Marco
1997
SUI
+3.61
60.59
33
MUZATON Maxence
1990
FRA
+3.66
61.35
34
SUNDIN Olle
1997
SWE
+3.74
62.56
35
MONSEN Marcus
1995
NOR
+3.79
63.31
36
METTLER Josua
1998
SUI
+3.82
63.77
37
KLUFTS Evan
1997
FRA
+4.03
66.94
38
PERRIER Lucas
1997
FRA
+4.10
68.00
39
SCUSSEL Federico
2001
ITA
+4.25
70.27
40
PLATTER Filip
1997
SWE
+4.28
70.72
41
VARGAS BOURGUET Matias
1996
AND
+4.49
73.90
42
AMSTUTZ Gianluca
1997
SUI
+4.69
76.93
43
OCHSNER Cedric
1998
SUI
+4.77
78.13
44
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
+5.02
81.92
45
BENDIK Martin
1993
SVK
+5.28
85.85
46
BRANDNER Christof
1994
GER
+5.81
93.86
47
RIZZI Martino
2000
ITA
+6.92
110.65
Did not finish 1st run
BRENCE Christoph
1999
GER
MITTERMAIR Hugo
1998
ITA
CASON Mattia
1999
ITA
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
PRADAL Matteo
1998
ITA
SIMONI Federico
1997
ITA
ROMAR Andreas
1989
FIN
CAILLOT Ken
1998
FRA
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
RIESER Stefan
1999
AUT
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
DE VETTORI Matteo
1993
ITA
BOISSET Arnaud
1998
SUI
BATTILANI Henri
1994
ITA
OLIVERAS Marc
1991
AND
FAARUP Christoffer
1992
DEN
SAUGESTAD Stian
1992
NOR
VON APPEN Henrik
1994
CHI
SCHIEDER Florian
1995
ITA
HAUGAN Timon
1996
NOR
SCHULLER Victor
1995
FRA
ROULIN Gilles
1994
SUI
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
BRANDNER Klaus
1990
GER
Disqualified 1st run