official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
1:32.86
12.80
2
ISHII Tomoya
1989
JPN
+0.44
16.21
3
KUERNER Miha
1987
SLO
+0.48
16.52
4
TREMMEL Anton
1994
GER
+0.58
17.30
5
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.70
18.23
6
POPOV Albert
1997
BUL
+0.71
18.31
7
SAUTER Paul
1994
GER
+0.86
19.47
8
MEISEN Bastian
1996
GER
+0.98
20.40
9
KOGLER Tobias
1996
AUT
+1.05
20.94
10
DICK Lukas
1996
GER
+1.12
21.48
11
HROBAT Miha
1995
SLO
+1.17
21.87
12
ZELLER Yannik
1996
GER
+1.30
22.88
13
NOGER Cedric
1992
SUI
+1.58
25.05
14
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+1.71
26.06
14
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+1.71
26.06
16
VERBEKE Tom
1997
BEL
+1.99
28.23
17
RAPOSO Charlie
1996
GBR
+2.05
28.69
18
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
+2.30
30.63
19
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.87
35.05
20
TUMLER Marco
1988
SUI
+2.93
35.52
21
SCOTT Alec
1997
AUS
+2.97
35.83
22
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+3.36
38.85
23
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+3.70
41.49
24
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+3.87
42.81
25
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+3.91
43.12
26
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+4.38
46.76
27
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.79
49.94
28
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+4.87
50.56
29
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+5.54
55.75
30
FROST Roman
1999
GER
+5.60
56.22
31
KUHNLE Yannick
1998
GER
+6.66
64.44
32
PETELIN Helmuth
1999
AUT
+6.72
64.90
33
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+7.07
67.62
33
KOSI Klemen
1991
SLO
+7.07
67.62
35
STEINER Klaus
1997
AUT
+7.41
70.25
36
DORN Carlo
1998
GER
+7.49
70.87
37
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+7.54
71.26
38
MIETZ Tim-ole
1999
GER
+7.90
74.05
39
SIEGMUND Tim
1998
GER
+8.23
76.61
40
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+8.68
80.10
41
SCHRAMM Jacob
1999
GER
+9.11
83.44
42
KUCERA Leon
1997
GER
+9.71
88.09
43
GATTER Paul
1999
GER
+10.02
90.49
44
RUDIGIER Peter
1999
AUT
+10.35
93.05
45
MAIR Pascal
2000
AUT
+11.10
98.87
46
SCHMETZER Ole
2000
GER
+11.64
103.05
47
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
+12.07
106.39
48
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+12.15
107.01
49
RICHTER Pirmin
2000
GER
+12.17
107.16
50
ROTKAMM Urs
1997
GER
+12.49
109.64
51
FISCHER Florian
2000
GER
+13.10
114.37
52
HOELZL Leander
2000
GER
+13.33
116.16
53
SCHINDLER Felix
2000
GER
+13.69
118.95
54
WAIBEL Jonas
2000
GER
+14.02
121.51
55
ROESCH Tom
2000
GER
+14.45
124.84
56
LEHMAN Kai
2000
GER
+15.09
129.80
57
SCHLICHTNER Florian
1998
GER
+15.32
131.59
58
HEGELE Matthias
1999
GER
+15.38
132.05
59
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
+15.55
133.37
60
BRUNNER Lorenz
2000
GER
+17.49
148.41
61
RAU Loris
1995
GER
+17.65
149.65
62
LOHRMANN Luis
1998
GER
+18.43
155.70
63
KRINNINGER Maximilian
1999
GER
+19.64
165.08
64
MARIICHYN Andriy
1995
UKR
+19.65
165.16
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BURKHART Max
2000
GER
MATHE Louis
2000
GER
BRUNNER Leon
2000
GER
ZINK Louis
1999
GER
AMMAN Sebastian
2000
GER
JUTZ Florian
1998
GER
FLACH Tommy
2000
GER
DICK Philipp
1998
GER
HIEMER Marvin
2000
GER
TELYCHUK Vasyl
1992
UKR
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
KOHLER Matthias
1999
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
VON APPEN Sven
1997
CHI
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
STOCKINGER Jonas
1999
GER
BUSTA Julian
1997
AUT
SZEPESI Bertold
1990
HUN
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
MAJOR Billy
1996
GBR
CATER Martin
1992
SLO
TAYLOR Laurie
1996
GBR
ANGUITA Martin
1991
CHI
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
WASMEIER Lukas
1994
GER
ALAERTS Kai
1989
BEL
NORYS Frederik
1996
GER
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run