official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JENOT Olivier
1988
MON
1:38.82
27.06
2
BARBU Alexandru
1987
ROU
+0.94
32.86
3
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+1.52
36.44
4
MIHELCIC Ivan
1994
CRO
+4.07
52.18
5
MARTIN Florian
1996
FRA
+4.25
53.29
6
BULLEN Robert
1989
GBR
+4.68
55.95
7
GOWER Jack
1994
GBR
+4.77
56.50
8
STEVENSON James
1994
GBR
+8.06
76.81
9
JAY Paul
1995
FRA
+8.67
80.58
10
RICHARDSON Charles William
1992
GBR
+9.50
85.70
11
TOLA Erjon
1986
ALB
+9.85
87.86
12
BAGGIO Max
1995
GBR
+9.96
88.54
13
STEYN Luke
1993
ZIM
+10.05
89.10
14
HENRY Louis
1995
GBR
+10.46
91.63
15
MCWHIRTER Scott
1992
GBR
+10.49
91.81
16
NORRIS Kieran
1995
GBR
+11.09
95.52
17
ALLEN Sam
1994
GBR
+11.30
96.81
18
DIERNAZ Corentin
1996
FRA
+11.53
98.23
19
PRICE Graeme
1995
GBR
+11.55
98.36
20
SAUNDERS Gregory
1995
GBR
+12.33
103.17
21
MIGLIORI Lorenzo
1991
ITA
+13.46
110.15
22
OGBAIDZE Sandro
1996
GEO
+14.54
116.81
23
MCINTOSH David
1994
GBR
+15.89
125.15
24
WERLEN Angelo
1995
ITA
+16.20
127.06
25
LASH Max
1996
USA
+19.79
149.22
26
HILL Ashley Sam
1993
GBR
+21.38
159.04
27
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+21.43
159.34
28
TODD Brendan
1995
USA
+23.18
170.15
29
CHUBKO Nodar
1996
GEO
+26.99
193.66
30
POTH Daniel
1996
GBR
+27.69
197.99
31
SPENCER Tristan
1996
GBR
+36.58
252.86
32
YULE David
1985
GBR
+36.69
253.54
33
SWINDELLS Robert
1965
GBR
+48.47
326.26
34
ILLINGWORTH Alexander
1995
GBR
+50.62
339.53
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
CHALKLEY Oliver
1996
GBR
VERSLOOT Daniel
1995
GBR
SEAMAN Michael
1986
GBR
FIRMAN James
1988
GBR
DICKSON Graham
1996
GBR
DERU Josh
1996
GBR
MARTIN Matthew
1995
GBR
FENTON FOWLER Edmund
1995
GBR
GARVIE Scott
1996
GBR
HUNTINGTON Calum
1995
GBR
MACOMBER Clark
1996
USA
SIMPSON Elliot
1991
GBR
ADAMSON Alexander
1996
GBR
KRAHELSKI Oliver
1996
GBR
MACFIE Euan
1994
GBR
CENTIU Mihai Andrei
1996
ROU
DAVIS George
1995
GBR
ARPIN Nicolas
1994
FRA
BARLOW Xavier
1995
GBR
BARLOW Benedict
1994
GBR
SCHARAPAN Jules
1995
FRA
GLASGOW Peter
1994
GBR
DOYLE Thomas
1995
GBR
BREESE Ashley
1996
GBR
TAYLOR Laurie
1996
GBR
TSCHERNUTH Sebastian
1995
AUT
LEWIS Barney
1995
GBR
HENDERSON Paul
1995
GBR
MOSS Maximillian
1996
GBR
MIGLIORI Giacomo
1988
ITA
MORRISON Jo
1992
GBR
ROBERTSON Sam
1993
AUS
ABSALOM Daniel
1992
GBR
COULL Jackson
1993
AUS
MACBAIN Scott
1987
GBR
MOLENAAR Dean
1994
NED
SYKARAS Kostas
1984
GRE
STEINWIDDER Silvio
1994
AUT
MORGAN Bradley
1991
GBR
BARATTERO Stefano
1990
ITA
RYDING David
1986
GBR
GEYER Jai
1990
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run