official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZAMPA Andreas
1993
SVK
1:56.68
8.08
2
FEASEY Willis
1992
NZL
+0.84
15.14
3
ANKENY Michael
1991
USA
+1.07
17.07
4
MATHIS Marcel
1991
AUT
+1.14
17.65
5
WOOLSON Thomas
1993
USA
+1.43
20.09
6
ZAMPA Adam
1990
SVK
+1.44
20.17
7
ILIANO Nicholas
1992
SUI
+1.53
20.93
8
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+1.76
22.86
9
TENTORI Michelangelo
1991
ITA
+2.17
26.31
10
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
+2.18
26.39
11
SCOTT Alec
1997
AUS
+2.47
28.83
12
BARWOOD Adam
1992
NZL
+2.67
30.51
13
TESTA Andrea
1991
ITA
+2.75
31.18
14
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+2.88
32.27
15
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+2.94
32.77
16
FUCIGNA Peter
1996
USA
+3.02
33.45
17
VIETZE Sandy
1993
USA
+3.04
33.61
18
ENGEL Mark
1991
USA
+3.09
34.03
19
ISHII Tomoya
1989
JPN
+3.13
34.37
20
BROOKS Dylan
1992
USA
+3.28
35.63
21
HEINZMANN Simon
1995
SUI
+3.83
40.25
22
CODEGA Ivan
1992
ITA
+4.28
44.03
23
THOMPSON Oliver
1997
AUS
+4.41
45.12
24
KIRWOOD Clayton
1996
USA
+4.42
45.20
25
SPROCK Ty
1995
USA
+5.51
54.36
26
HAFERMAN Eric
1994
USA
+5.53
54.53
27
EPSTEIN Jeremy
1995
USA
+5.62
55.28
28
TRUDEAU William
1999
USA
+5.98
58.31
29
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
+7.32
69.56
30
BRAYTON Hunter
1999
USA
+7.86
74.10
31
PICHLER Rupert
1999
AUT
+8.91
82.92
32
LAZZARI Giovanni
1999
USA
+9.01
83.76
33
COATES Theodore
1999
AUS
+9.94
91.57
34
PROVAZNIK Adam
2000
CZE
+10.83
99.04
35
MCADAM Hugh
2000
AUS
+10.90
99.63
36
NEILL Ned
1999
AUS
+11.65
105.93
37
RYAN Elliot
1999
USA
+12.67
114.50
38
JARMAN Bryn
1999
AUS
+13.08
117.94
39
HARADA Tatsuya
1964
JPN
+14.60
130.71
40
MCKENZIE Angus
2000
AUS
+15.58
138.94
41
FINDLAY Shaun
2000
AUS
+16.87
149.77
42
JACKSON Ethan
2000
AUS
+19.16
169.01
43
SPANOS Billy
2000
AUS
+24.29
212.09
44
GRUBB Dylan
1997
AUS
+24.38
212.85
45
DINHAM Duane
1992
AUS
+29.08
252.32
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ARCHIBALD Nick
2000
AUS
PERCY Alexander
1999
AUS
LEGGETT Connor
2000
AUS
YVROUD Matisse
1999
FRA
CRAWFORD Warwick
2000
AUS
SKINNER Gary
1998
IRL
MORRISON Robbie
1999
AUS
MICHAEL Liam
1999
AUS
SULLIVAN Bridger
1995
USA
RANGNITT Jacob
1995
SWE
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
GEHRIG Marc
1988
SUI
VINTER Zak
1998
GBR
POTH Robert
1997
GBR
RAPOSO Charlie
1996
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run