official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VALSECCHI Renzo
1989
SUI
1:33.48
19.13
2
BERGAMIN Doriano
1988
SUI
+0.92
25.04
3
TUMLER Marco
1988
SUI
+1.07
26.00
4
ANTHAMATTEN Gabriel
1991
SUI
+1.29
27.41
5
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.38
27.99
6
GRUBER Christian
1993
GER
+1.46
28.50
7
MARINELLI Danko
1987
CRO
+1.73
30.23
8
CHAPUIS Jean-Frederic
1989
SUI
+1.77
30.49
9
GASSNER Philipp
1992
GER
+2.01
32.03
10
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
+2.12
32.74
11
VASILIEV Alexandr
1989
RUS
+2.30
33.89
12
RATKIC Ivan
1986
CRO
+2.49
35.11
13
CHAADAYEV Alexey
1986
RUS
+3.20
39.67
14
ALAERTS Kai
1989
BEL
+3.24
39.93
15
DATZER Fabian
1992
GER
+3.48
41.47
16
LENZ Markus
1992
GER
+3.81
43.58
17
HINTERMANN Sven
1991
SUI
+3.96
44.55
18
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+4.12
45.57
19
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
+8.18
71.63
20
ALAERTS Xan
1992
BEL
+10.17
84.41
21
ZUEV Stepan
1988
RUS
+10.25
84.92
22
SCHMID Jonas
1992
GER
+10.46
86.27
23
TREMMEL Anton
1994
GER
+12.52
99.49
24
VETTER Alexander
1993
GER
+12.96
102.31
25
PONGRATZ Benedikt
1994
GER
+14.08
109.50
26
LUCKMAIER Maximilian
1993
GER
+14.80
114.12
27
MORGAN Bradley
1991
GBR
+15.08
115.92
28
WAGNER Dennis
1994
GER
+16.74
126.58
29
WASMEIER Lukas
1994
GER
+25.55
183.12
Did not finish 2nd run
WILLIBALD Stefan
1994
GER
FISCHER Felix
1992
GER
KETTERER David
1993
GER
FOSTER James
1989
GBR
SOCHOR Robin
1992
GER
RENOTH Andreas
1993
GER
BULLEN Robert
1989
GBR
MANI Nils
1992
SUI
FERSTL Christian
1992
GER
BRUNNER Johannes
1988
AUT
GERBER Sepp
1989
SUI
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
SCHASTNIH Alexander
1988
RUS
SAX Thomas
1988
SUI
STEINBACHER Christian
1990
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SAUTER Paul
1994
GER
LAENGST Heiner
1994
GER
BREU Raffael
1994
GER
TUERPITZ Mathias
1994
GER
GERIG Benedikt
1994
GER
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
SCHMID Alexander
1994
GER
WEH Nicolas
1994
GER
DIERKESMANN Fynn
1994
GER
MAAS Max
1994
GER
BRANDNER Christof
1994
GER
SEDLMEIER Andreas
1993
GER
BERGER Bernhard
1993
GER
SENG Benedikt
1993
GER
MORE-MOLYNEUX Tristram
1986
GBR
DRESSEN Thomas
1993
GER
GRIFFITHS Christopher
1990
GBR
GROLL Maximilian
1993
GER
FELSER Josef
1993
AUT
EGGER Valentin
1993
GER
LUZAR Matjaz
1992
SLO
ZEGG Pablo
1991
SUI
MARTIN Riccardo
1991
GER
PEER Florian
1992
AUT
GROSELJ Zan
1993
SLO
HUBER Quirin
1992
GER
STEINBACHER Andreas
1992
GER
ZERHOCH Christoph
1992
GER
HOMSEK Dominik
1992
GER
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
FALBESONER Martin
1991
AUT
SIMMERL Markus
1987
GER
RENZ Fabio
1992
GER
WOLF Maximilian
1992
GER
MURAVIEV Ivan
1989
RUS
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
STEIMLE Simon
1991
SUI
DENGLER Martin
1984
GER
AICHER Lukas
1991
GER
BISLIN Simon
1990
SUI
KELEMEN Josef
1984
CZE
LINDEBNER Anton
1991
GER
FIORI Gioele
1989
SUI
MITTERER Christian
1990
GER
LUITZ Stefan
1992
GER
HOLDENER Kevin
1990
SUI
FRANK Josef
1991
GER
DEBELJAK Jan
1988
SLO
PROMOK Franz
1987
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run