official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SKUBE Matic
1988
SLO
1:36.67
10.49
2
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+0.02
10.64
3
RONCI Giordano
1992
ITA
+0.21
12.05
4
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+0.45
13.84
5
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+0.51
14.29
6
GROSELJ Zan
1993
SLO
+0.69
15.63
7
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+0.97
17.71
8
BACHER Fabian
1993
ITA
+1.12
18.83
9
SPIK Jakob
1994
SLO
+1.13
18.91
10
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+1.14
18.98
11
KUERNER Miha
1987
SLO
+1.49
21.59
12
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.67
22.93
13
VOELLO Oskar Rosberg
1996
NOR
+2.12
26.28
13
FALAT Matej
1993
SVK
+2.12
26.28
15
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+2.61
29.93
16
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+2.69
30.53
17
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+2.78
31.20
18
ALAERTS Kai
1989
BEL
+2.90
32.09
19
GRUBER Christof
1995
AUT
+2.98
32.69
20
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+3.13
33.80
21
KAVCIC Jani
1996
SLO
+3.33
35.29
22
RIZZI Pascal
1996
ITA
+3.43
36.04
23
WAHL Mikkel K.
1996
NOR
+3.96
39.98
24
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+4.32
42.67
25
FABJAN Kristof
1997
SLO
+5.28
49.82
26
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
+7.51
66.42
27
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
+8.96
77.22
28
CUFAR Anze
1998
SLO
+9.18
78.86
29
NARALOCNIK Nejc
1999
SLO
+9.69
82.66
30
GOLOB Janez
1995
SLO
+10.06
85.42
31
GAHR Lukas
1999
AUT
+10.42
88.10
32
PASCINSKI Tadej
1999
SLO
+11.18
93.76
33
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+11.93
99.34
34
GRASSER Julian
1999
AUT
+12.44
103.14
35
REITER Jonas
1999
AUT
+14.35
117.37
36
SELAN Ziga
1998
SLO
+16.80
135.62
37
SIROKI Lovro
1999
CRO
+18.48
148.13
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MORRISON Robbie
1999
AUS
STEGNE Andrej Nicholas
1998
SLO
ARZE Ivan
1995
CHI
BRANTUSA Miha
1999
SLO
BOSNJAK Juraj
1999
CRO
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
POLAK Luka
1997
SLO
ADAMS Jack
1998
AUS
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
HADZIC Tarik
1994
MNE
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
CATANIA Enrico
1994
ITA
LOKMIC Emir
1997
BIH
KONKOV Aleksey
1998
RUS
KRALJ Zan
1997
SLO
BICOCCHI Matteo
1997
ITA
ALAERTS Xan
1992
BEL
FIGUEROA Andres
1996
CHI
PANCUR Luka
1995
SLO
SIRAN Vladimir
1991
SVK
GOBEC Luka
1997
CRO
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
BAGGIO Max
1995
GBR
DVORNIK Jaka
1997
SLO
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
CAS Jure
1994
SLO
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
NUSHEV Georgi
1995
BUL
TUMLER Marco
1988
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run