official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HERBST Reinfried
1978
AUT
1:45.35
0.00
2
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+0.40
2.28
3
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+0.53
3.02
4
NEUREUTHER Felix
1984
GER
+0.69
3.93
5
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+0.82
4.67
6
RAICH Benjamin
1978
AUT
+0.90
5.13
7
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.92
5.24
8
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+1.02
5.81
9
MYHRER Andre
1983
SWE
+1.06
6.04
10
JANYK Michael
1982
CAN
+1.15
6.55
11
PRANGER Manfred
1978
AUT
+1.19
6.78
12
BAECK Axel
1987
SWE
+1.56
8.88
13
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+1.83
10.42
14
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+2.06
11.73
15
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+2.08
11.85
16
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+2.22
12.64
17
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
+2.45
13.95
18
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+2.48
14.12
19
IMBODEN Urs
1975
MDA
+2.54
14.47
20
LARSSON Markus
1979
SWE
+2.66
15.15
21
GROSS Stefano
1986
ITA
+2.83
16.12
21
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
+2.83
16.12
23
YUASA Naoki
1983
JPN
+2.94
16.74
24
THALER Patrick
1978
ITA
+2.97
16.92
25
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
+3.80
21.64
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
VAN DEN BOGAERT Jeroen
1979
BEL
JAZBEC Patrick
1989
SLO
ISHII Tomoya
1989
JPN
MRAVLJA Anze
1987
SLO
GEORGIEV Stefan
1977
BUL
SKUBE Matic
1988
SLO
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
OBERT Anthony
1985
FRA
TISSOT Stephane
1979
FRA
DOPFER Fritz
1987
GER
OMMINGER Andreas
1983
AUT
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
LEINO Jukka
1978
FIN
TISSOT Maxime
1986
FRA
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
BANK Ondrej
1980
CZE
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
BECHTER Patrick
1982
AUT
HOERL Wolfgang
1983
AUT
SPENCE Brad
1984
CAN
Did not finish 1st run
BONOU Nikos
1986
GRE
NAN Ioan-Gabriel
1980
ROU
PERAUDO Adam
1987
ITA
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
SIGURGEIRSSON Stefan Jon
1989
ISL
BAXTER Noel
1981
GBR
OLSSON Matts
1988
SWE
NOESIG Christoph
1985
AUT
CAVIEZEL Mauro
1988
SUI
KOGLER Stefan
1981
GER
BJOERGVINSSON Bjoergvin
1980
ISL
DREIER Christoph
1981
AUT
KASPER Nolan
1989
USA
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
VRABLIK Martin
1982
CZE
BIGGS Patrick
1982
CAN
BRANDENBURG Will
1987
USA
STUTZ Paul
1983
CAN
WHITE Trevor
1984
CAN
ANSELMET Alexandre
1980
FRA
TREJBAL Filip
1985
CZE
ALBRECHT Kilian
1973
BUL
KRYZL Krystof
1986
CZE
BERTHOD Marc
1983
SUI
SVINDAL Aksel Lund
1982
NOR
COCHRAN Jimmy
1981
USA
COUSINEAU Julien
1981
CAN
MATT Mario
1979
AUT
MOELGG Manfred
1982
ITA
Disqualified 1st run