official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MATT Michael
1993
AUT
1:22.31
18.91
2
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+0.51
22.69
3
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+0.93
25.80
4
NEUHAUSER David
1993
AUT
+1.02
26.47
5
MATHIS Marcel
1991
AUT
+1.03
26.54
6
STROLZ Johannes
1992
AUT
+1.63
30.99
7
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+1.82
32.40
8
GRAF Mathias Elmar
1996
AUT
+1.98
33.58
9
HADALIN Stefan
1995
SLO
+2.26
35.66
10
SCHILD Lukas
1992
AUT
+2.35
36.33
11
PERTL Adrian
1996
AUT
+2.49
37.36
12
LEITGEB Richard
1994
AUT
+2.52
37.59
13
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+2.87
40.18
14
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+2.88
40.25
15
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
+2.95
40.77
16
SPIK Jakob
1994
SLO
+3.13
42.11
17
FIERENS Thomas
1993
BEL
+3.63
45.81
18
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+3.91
47.89
19
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+3.94
48.11
20
RODES Istok
1996
CRO
+4.12
49.44
21
JUFFINGER Christian
1993
AUT
+5.18
57.30
22
LADNER Marco
1996
AUT
+6.46
66.79
23
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
+7.18
72.12
24
HAIDER Bernhard
1995
AUT
+8.82
84.28
25
BLAZNIK Andraz
1994
SLO
+8.89
84.79
26
FISCHER Elias
1995
AUT
+9.10
86.35
27
NEPRAUNIG Alexander
1995
AUT
+9.40
88.57
28
KIENREICH Julian
1996
AUT
+9.76
91.24
29
NOBER Kevin
1996
AUT
+10.10
93.76
30
PLOECHL Christoph
1994
AUT
+10.57
97.24
31
BAUREGGER Fabian
1996
AUT
+10.97
100.21
32
RESCH Cajetan
1996
GER
+12.03
108.06
33
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+12.75
113.40
34
SABADASHOV Vladislav
1996
RUS
+13.12
116.14
35
KRUK Anton
1996
RUS
+13.65
120.07
36
SHALAEV Andrey
1996
RUS
+16.42
140.60
37
WALCH Linus
1994
AUT
+23.79
195.22
Did not finish 2nd run
SCHWEIGER Sebastian
1996
AUT
SCHLICK Christoph
1996
AUT
FENDER Laurin
1996
AUT
HACKER Pirmin
1996
AUT
KNITTL-FRANK Reinhard
1995
AUT
SILBERLEITHNER Andreas
1995
AUT
PANCUR Luka
1995
SLO
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
TROPPER Niklas
1995
AUT
DRACK Fabian
1995
AUT
GUGGANIG Michael
1995
AUT
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
KNUROWSKI Hubert
1992
POL
GRUBER Christof
1995
AUT
TAKATS Tristan
1995
AUT
HERZOG David
1992
AUT
GEIER Gerald
1993
AUT
STUERZ Elias
1994
AUT
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
HROBAT Miha
1995
SLO
STEINER Christian
1993
AUT
MITSUI Kyohei
1993
JPN
RAEDLER Riccardo
1992
AUT
KAINER Helmut
1993
AUT
TRAXL Michael
1993
AUT
FELLER Manuel
1992
AUT
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
WALCH Magnus
1992
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DAVIS George
1995
GBR
TANTOS Teodor Andrei
1993
ROU
MAYROV Alexey
1996
RUS
STEINKOGLER Alexander
1995
AUT
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
KOGLER Tobias
1996
AUT
RIEGLER Nicola Alessandro
1996
AUT
SULZER Gregor
1995
AUT
SCHROECKSNADEL Moritz
1995
AUT
STEMMER Viktor
1994
AUT
NOCKER Clemens
1996
AUT
BARBIN Stanislav
1995
RUS
HOFSTAEDTER Christoph
1995
AUT
MUEHLBERGER Thomas
1995
AUT
LANZINGER Christoph
1995
AUT
ERLER Tobias
1995
AUT
BORGNAES Christian
1996
AUT
LUERZER Sebastian Leonhard
1995
AUT
BRUNNER Kevin
1994
AUT
ZAECHLING Florian
1995
AUT
DUJAKOVIC Slaven
1995
AUT
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
SOUBEK Sandro
1994
AUT
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
FRANZ Werner Jun.
1994
AUT
AUER Sebastian
1993
AUT
SARNITZ Philipp
1992
AUT
FIEDLER Florian
1992
AUT
VONBANK Marco
1993
AUT
KNAUSS Andreas
1990
AUT
KARELLY Manuel
1993
AUT
NEUREITER Patrick
1993
AUT
CALOVINI Mathias
1992
AUT
KOENIG Thomas
1990
AUT
VUKICEVIC Marko
1992
SLO
POGLADIC Andraz
1993
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run