official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MYHRER Andre
1983
SWE
1:52.74
0.00
2
KOSTELIC Ivica
1979
CRO
+0.10
0.54
3
HARGIN Mattias
1985
SWE
+0.36
1.95
4
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
+0.40
2.16
5
DEVILLE Cristian
1981
ITA
+0.65
3.52
6
LIGETY Ted
1984
USA
+0.73
3.95
7
LIZEROUX Julien
1979
FRA
+1.00
5.41
8
HERBST Reinfried
1978
AUT
+1.02
5.52
9
MOELGG Manfred
1982
ITA
+1.08
5.84
10
RAICH Benjamin
1978
AUT
+1.09
5.90
11
VALENCIC Mitja
1978
SLO
+1.18
6.38
12
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+1.19
6.44
13
GROSS Stefano
1986
ITA
+1.20
6.49
14
BAECK Axel
1987
SWE
+1.35
7.30
15
HIRSCHER Marcel
1989
AUT
+1.45
7.85
16
NEUREUTHER Felix
1984
GER
+1.47
7.95
17
BYGGMARK Jens
1985
SWE
+1.55
8.39
18
PRANGER Manfred
1978
AUT
+1.60
8.66
19
GINI Marc
1984
SUI
+1.63
8.82
20
CHODOUNSKY David
1984
USA
+1.80
9.74
21
JANSRUD Kjetil
1985
NOR
+1.81
9.79
22
PALANDER Kalle
1977
FIN
+1.88
10.17
23
MYHRE Lars Elton
1984
NOR
+1.91
10.33
24
TISSOT Maxime
1986
FRA
+1.99
10.77
25
HAUGEN Leif Kristian
1987
NOR
+2.00
10.82
26
SASAKI Akira
1981
JPN
+2.07
11.20
27
SKUBE Matic
1988
SLO
+2.42
13.09
28
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+3.01
16.29
29
MISSILLIER Steve
1984
FRA
+3.31
17.91
30
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+22.60
122.28
Did not qualify for 2nd run
LAIKERT Igor
1991
BIH
BONOU Nikos
1986
GRE
ILEWICZ Jakub
1987
POL
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
SIROKI Tin
1987
CRO
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
PIETILAE HOLMNER Johan
1991
SWE
LIEBL Sebastian
1989
GER
BAXTER Noel
1981
GBR
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
LYSDAHL Espen
1990
NOR
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
DRAGSIC Mitja
1979
SLO
VAJDIC Bernard
1980
SLO
ANDERSSON Oscar
1982
SWE
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
DOPFER Fritz
1987
GER
PINTURAULT Alexis
1991
FRA
KRYZL Krystof
1986
CZE
BECHTER Patrick
1982
AUT
VOGEL Markus
1984
SUI
MURISIER Justin
1992
SUI
WHITE Trevor
1984
CAN
MATT Mario
1979
AUT
THALER Patrick
1978
ITA
BERTHOD Marc
1983
SUI
DREIER Christoph
1981
AUT
SCHOENFELDER Rainer
1977
AUT
MILLER Bode
1977
USA
SPENCE Brad
1984
CAN
LAHDENPERAE Anton
1985
SWE
BANK Ondrej
1980
CZE
IMBODEN Urs
1975
MDA
JANYK Michael
1982
CAN
Did not finish 1st run
BRACHNER Patrick
1992
AZE
ALAERTS Kai
1989
BEL
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
MALMSTROM Victor
1991
FIN
PLACE Francois
1989
FRA
VRABLIK Martin
1982
CZE
MERMILLOD BLONDIN Thomas
1984
FRA
KASPER Nolan
1989
USA
BJORGVINSSON Bjorgvin
1980
ISL
BIGGS Patrick
1982
CAN
STUTZ Paul
1983
CAN
BRANDENBURG Will
1987
USA
YUASA Naoki
1983
JPN
LARSSON Markus
1979
SWE
COUSINEAU Julien
1981
CAN
Disqualified 1st run