official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WOLF Simon Luca
2001
GER
1:47.12
27.39
2
GUT Ian
1995
LIE
+0.02
27.58
3
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+0.25
29.75
4
BACHLER Fabian
2001
AUT
+0.29
30.12
5
MEIER Daniel
1993
AUT
+0.31
30.31
6
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+0.36
30.78
7
GASSER Lukas
2001
AUT
+0.41
31.26
8
VONIER Paul
2000
AUT
+0.50
32.10
9
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
+0.59
32.95
10
GUEM Franz
2001
AUT
+0.63
33.33
11
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+0.64
33.42
11
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+0.64
33.42
13
AZNOH Rok
2002
SLO
+0.69
33.90
14
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+0.80
34.93
15
WALLACE Liam
1999
CAN
+0.84
35.31
15
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+0.84
35.31
17
KOGLER Tobias
1996
AUT
+0.87
35.59
18
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+0.88
35.69
19
NELSON Isaiah
2001
USA
+0.91
35.97
20
DRUKAROV Andrej
1999
LTU
+0.92
36.06
21
KACIC Maximilian
2000
AUT
+0.95
36.35
22
WIESER Vincent
2002
AUT
+1.01
36.91
23
GREBER Max
2001
AUT
+1.07
37.48
24
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+1.13
38.04
25
SKOREPA Jan
1996
CZE
+1.15
38.23
26
MEISSL Christoph
2000
AUT
+1.21
38.80
27
GSTREIN Luca
2000
AUT
+1.24
39.08
28
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.46
41.16
29
MILLER Andrew
1998
USA
+2.21
48.23
30
LOTTER Valentin
2002
AUT
+2.27
48.79
31
GREBER Jakob
2003
AUT
+2.28
48.89
32
TRITSCHER Luis
2002
AUT
+2.49
50.87
33
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+2.51
51.06
34
SMITH Jack
2001
USA
+2.52
51.15
35
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+2.58
51.72
36
MOLING Samuel
1998
ITA
+2.60
51.90
37
MULLER Marek
1998
CZE
+2.72
53.04
38
BIRAN Itamar
1998
ISR
+2.76
53.41
39
DILLING Jacob
1999
USA
+2.84
54.17
40
WALCH Fabio
2003
AUT
+2.94
55.11
41
KUBES David
2002
CZE
+2.97
55.39
42
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
+3.02
55.86
43
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+3.07
56.34
44
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+3.09
56.52
45
AMMAN Hannes
2002
GER
+3.20
57.56
46
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+3.36
59.07
46
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+3.36
59.07
48
STARK Florian
2001
AUT
+3.43
59.73
49
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+3.60
61.33
49
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+3.60
61.33
51
GEDRA Zaks
1998
LAT
+3.65
61.80
52
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
+3.69
62.18
53
LACKNER Philipp
2000
AUT
+3.77
62.94
53
HEINE Oscar
2003
AUT
+3.77
62.94
55
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
+3.81
63.31
56
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
+3.82
63.41
56
BOECK Kilian
2002
AUT
+3.82
63.41
58
GRATZER Daniel
2001
AUT
+3.87
63.88
59
MATHERS Jeremy
2001
USA
+3.96
64.73
60
ATHANS Marcus
2000
CAN
+4.03
65.39
61
URY Balint
2003
HUN
+4.06
65.67
62
MEIER David
2001
AUT
+4.13
66.33
63
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+4.42
69.06
64
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
+4.43
69.16
64
EISNER Jakob
2003
AUT
+4.43
69.16
66
FLEISCH Simon
2000
AUT
+4.45
69.35
67
PROFANTER Santino
2001
AUT
+4.54
70.20
68
RONNER Jan
2000
AUT
+4.65
71.23
69
KINSELLA Kellen
2001
USA
+4.79
72.55
70
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+4.89
73.50
71
PASSRUGGER Johannes
2003
AUT
+4.90
73.59
72
STEININGER Julian
2001
AUT
+4.97
74.25
73
JAHN Julian
2002
AUT
+5.61
80.28
74
CAS Jure
1994
SLO
+5.63
80.47
75
KAISER Manuel
2003
AUT
+5.71
81.23
76
VOGT Luis
2002
GER
+5.82
82.26
77
JORDAN Tait
2002
CAN
+5.83
82.36
78
BOECK Niklas
2003
AUT
+6.06
84.53
79
WUERGER Moritz
2004
AUT
+6.22
86.04
80
WAGNER Paul
2004
AUT
+6.54
89.05
81
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
+6.64
90.00
82
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
+6.71
90.66
83
GAGLIANO David
2001
AUT
+6.80
91.51
83
SOLA Heming
2003
CAN
+6.80
91.51
85
TIMM Dylan
2002
CAN
+6.90
92.45
86
TRINKER Christoph
2004
AUT
+7.00
93.39
87
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+7.19
95.18
88
BISCHOF Jonathan
2004
AUT
+7.46
97.73
89
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
+7.49
98.01
89
HAAS Matteo
2004
AUT
+7.49
98.01
91
ETTL Michael
2003
AUT
+7.67
99.71
92
MATZI Lukas
2004
AUT
+7.81
101.03
93
KOCH Florian
2001
AUT
+7.85
101.41
94
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
+8.10
103.76
95
KIEN Lukas
2002
AUT
+9.45
116.49
96
ASCHABER Michael
2003
AUT
+9.53
117.25
97
STEINER Samuel
2003
AUT
+10.81
129.31
98
PAL Krisztian
2004
HUN
+11.08
131.86
99
GUMPLMAYR Elias
2001
AUT
+12.82
148.27
Did not finish 2nd run
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
KEKESI Marton
1995
HUN
KUMMERER Niklas
2002
AUT
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
LINDENMAYER Felix
2002
GER
ANGERER Benjamin
2002
AUT
RAINER Thomas
2003
AUT
HACKL Noah
1999
AUT
SCHIESTL Markus
2002
AUT
ADAMS Jack
1998
NZL
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
SENNHOFER Marinus
2002
GER
ROMANIN Nathan
2001
CAN
PAULUS Daniel
1994
CZE
ISHII Tomoya
1989
JPN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KUCHENMEISTER Matthias
2004
AUT
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
HROVATH David
2002
AUT
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
GRUBER Markus
2003
AUT
ZERHOCH Dominik
2001
GER
WITTE Linus
2001
GER
MAIR Pascal
2000
AUT
PENNINGTON Trent
2002
USA
KLIMA Adam
2001
CZE
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
Did not start 1st run