official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NOEL Clement
1997
FRA
1:51.29
15.00
2
GROSS Stefano
1986
ITA
+0.61
19.00
3
AERNI Luca
1993
SUI
+0.83
20.44
4
RYDING Dave
1986
GBR
+0.98
21.43
5
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
+1.09
22.15
6
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+1.19
22.81
7
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.20
22.87
8
MARCHANT Armand
1997
BEL
+1.35
23.86
9
ROCHAT Marc
1992
SUI
+1.69
26.09
10
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.82
26.94
11
POPOV Albert
1997
BUL
+1.98
27.99
12
VACCARI Hans
1996
ITA
+2.01
28.18
13
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+2.04
28.38
14
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.10
28.77
15
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+2.18
29.30
16
GORI Francesco
1997
ITA
+2.34
30.35
17
STRASSER Linus
1992
GER
+2.46
31.14
18
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.79
33.30
19
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+2.84
33.63
20
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+2.94
34.28
21
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+3.07
35.14
22
KETTERER David
1993
GER
+3.08
35.20
23
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+3.20
35.99
24
HACKER Pirmin
1996
AUT
+3.22
36.12
25
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+3.76
39.66
26
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.53
44.71
27
AMIEZ Steven
1998
FRA
+4.80
46.49
28
GRANGE Jean-Baptiste
1984
FRA
+4.84
46.75
29
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+5.01
47.86
30
DORNER Thomas
1998
AUT
+5.46
50.81
31
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+5.50
51.08
32
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+8.70
72.07
33
BARBERA Corrado
2002
ITA
+9.11
74.76
34
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+9.14
74.95
35
STURM Joshua
2001
AUT
+9.26
75.74
36
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+12.07
94.17
37
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+12.26
95.42
38
DYRBYE Casper
1996
DEN
+13.49
103.49
Did not finish 2nd run
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
GEDRA Zaks
1998
LAT
LUETOLF Joel
2000
SUI
RASSAT Paco
1998
FRA
JANUTIN Fadri
2000
SUI
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
YUASA Naoki
1983
JPN
LEITGEB Richard
1994
AUT
KRYZL Krystof
1986
CZE
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
REYMOND Marco
1994
SUI
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
GRAF Mathias
1996
AUT
NEF Tanguy
1996
SUI
MOELGG Manfred
1982
ITA
LIBERATORE Federico
1995
ITA
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
Did not finish 1st run
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
BACHER Jonas
2002
ITA
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
BATTISTI Alberto
2001
ITA
MCADAM Hugh
2000
AUS
SARACCO Edoardo
2003
ITA
KLIMA Adam
2001
CZE
COMERFORD Cormac
1996
IRL
LINDENMAYER Felix
2002
GER
KINDEM Kaspar
2000
NOR
SLJIVIC Marko
1996
BIH
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
HOFER Damian
1999
ITA
ZERHOCH Dominik
2001
GER
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
LOKMIC Emir
1997
BIH
PIZIO Alessandro
2001
ITA
AIHARA Shiro
2001
JPN
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
WITTE Linus
2001
GER
MEISSL Christoph
2000
AUT
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
ROSSUM VAN Max
1998
NED
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
PIOLAINE Simon
1997
FRA
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
ISHII Tomoya
1989
JPN
CANZIO Pietro
1998
ITA
MAROVT Tijan
1998
SLO
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
DORNAUER Armin
2000
AUT
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
CANINS Matteo
1998
ITA
KATO Seigo
1998
JPN
MAJOR Billy
1996
GBR
GARAY Aingeru
1998
ESP
VERBEKE Tom
1997
BEL
LEEVER Alex
1995
USA
LAINE Tormis
2000
EST
JASICZEK Michal
1994
POL
ALKIER Justin
1998
CAN
FOURNIER Simon
1997
CAN
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
EFIMOV Simon
1996
RUS
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
HANSSON William
2001
SWE
ITEN Matthias
1999
SUI
BERNDT Ondrej
1988
CZE
GINNIS AJ
1994
GRE
SIMONET Sandro
1995
SUI
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
KUONEN Lars
1995
SUI
MAURBERGER Simon
1995
ITA
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
VINATZER Alex
1999
ITA
KIPPEL Dionys
1998
SUI
RODES Istok
1996
CRO
RIZZO Maxime
1993
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run