official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VLHOVA Petra
1995
SVK
1:45.22
0.00
2
SHIFFRIN Mikaela
1995
USA
+0.47
3.26
3
DUERR Lena
1991
GER
+0.78
5.41
4
HOLDENER Wendy
1993
SUI
+0.97
6.73
5
GISIN Michelle
1993
SUI
+1.24
8.60
6
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+1.40
9.71
7
BUCIK Ana
1993
SLO
+1.46
10.13
8
LIENSBERGER Katharina
1997
AUT
+1.64
11.38
9
TRUPPE Katharina
1996
AUT
+1.66
11.52
10
HUBER Katharina
1995
AUT
+1.77
12.28
11
SWENN LARSSON Anna
1991
SWE
+2.23
15.47
12
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+2.27
15.75
12
HECTOR Sara
1992
SWE
+2.27
15.75
14
POPOVIC Leona
1997
CRO
+2.28
15.82
15
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+2.48
17.21
16
PETERLINI Martina
1997
ITA
+2.49
17.28
17
HROVAT Meta
1998
SLO
+2.77
19.22
18
FILSER Andrea
1993
GER
+2.84
19.70
19
DVORNIK Neja
2001
SLO
+2.85
19.77
20
GUEST Charlie
1993
GBR
+2.94
20.40
21
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
+2.97
20.61
22
HILZINGER Jessica
1997
GER
+3.24
22.48
23
AICHER Emma
2003
GER
+3.25
22.55
24
MOLTZAN Paula
1994
USA
+3.26
22.62
25
LYSDAHL Kristin
1996
NOR
+3.33
23.10
26
RAST Camille
1999
SUI
+3.59
24.91
27
NOENS Nastasia
1988
FRA
+3.69
25.60
28
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+4.05
28.10
Did not finish 2nd run
Did not qualify
HENRIKSSON Charlotte
2003
FIN
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
MONSEN Marte
2000
NOR
LAMURE Marie
2001
FRA
KANG Youngseo
1997
KOR
VANREUSEL Kim
1998
BEL
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
MATHIOU Sophie
2002
ITA
MUKOGAWA Sakurako
1992
JPN
EGGER Magdalena
2001
AUT
HURT A J
2000
USA
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
MIDALI Roberta
1994
ITA
KOMSIC Andrea
1996
CRO
RASK Sara
2000
SWE
SMART Amelia
1998
CAN
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
LAPANJA Lila
1994
USA
REMME Roni
1996
CAN
DELLA MEA Lara
1999
ITA
BASSINO Marta
1996
ITA
MEILLARD Melanie
1998
SUI
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
MAIR Chiara
1996
AUT
Did not finish 1st run
PALLARI Riia
2003
FIN
BRUNNER Stephanie
1994
AUT
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
GULLI Anita
1998
ITA
SHKANOVA Maria
1989
BLR
GOOD Nicole
1998
SUI
CEDER Liv
2001
SWE
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
ESCANE Doriane
1999
FRA
O BRIEN Nina
1997
USA
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
SCHMOTZ Marlene
1994
GER
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
STOFFEL Elena
1996
SUI
ROSSETTI Marta
1999
ITA
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
NULLMEYER Ali
1998
CAN
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
GRITSCH Franziska
1997
AUT
Disqualified 1st run