official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ABDULKAIUMOVA Rinata
1999
RUS
1:54.34
18.53
2
BUCIK Ana
1993
SLO
+0.01
18.62
3
TOIVIAINEN Julia
1998
FIN
+1.16
28.78
4
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
+1.24
29.48
5
KOMPAN Jera
2002
SLO
+2.32
39.02
6
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+2.53
40.88
7
TALBOT Nellie Rose
1999
USA
+3.33
47.94
8
NOVAKOVA Barbora
2002
CZE
+3.62
50.51
9
PROFFIT Ainsley
2001
USA
+3.65
50.77
10
KMOCHOVA Tereza
1990
CZE
+3.69
51.12
11
ABSMANN Sandra
2000
AUT
+3.83
52.36
12
GASTALDI Nicol
1990
ARG
+3.92
53.16
13
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+5.15
64.02
14
VUORI Jenny
2001
FIN
+5.36
65.88
15
KEARING Emma
2000
USA
+6.03
71.79
16
ZADNEPROVSKA Gergana
2000
BUL
+6.11
72.50
17
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+6.58
76.65
18
STOCK Kathrin
2002
AUT
+7.39
83.81
19
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
+7.55
85.22
20
WALLINGER Maria-Anna
2001
AUT
+7.99
89.11
21
POZENEL VILHAR Ursa
2002
SLO
+8.12
90.26
22
BLAQUIER Carolina
1997
ARG
+8.22
91.14
23
TSIKLAURI Nino
1993
GEO
+8.31
91.93
24
HOFER Katharina
2002
AUT
+8.45
93.17
25
RUPAR Ana
2002
SLO
+8.64
94.85
26
HAAS VAN DER Roxy
1999
NED
+9.06
98.56
27
KRASNIC Karla
2000
CRO
+9.38
101.39
28
DVORNIK Pika
1992
SLO
+9.45
102.00
29
HOERTH Julia
2002
AUT
+9.49
102.36
30
STUART Katie
2001
GBR
+9.86
105.63
31
BOLJESIC Victoria
2000
SRB
+10.24
108.98
32
GAUSTERER Ronja
2002
AUT
+10.29
109.42
33
LASINGER Anna-Sophie
2000
AUT
+10.54
111.63
34
KNIFIC Lina
2002
SLO
+11.54
120.47
35
SELIG Adele
2001
AUS
+12.65
130.27
36
VUJICIC Jelena
2001
MNE
+14.42
145.91
37
KALUZA Kaja
2002
SLO
+14.83
149.53
38
MESKO Nika
2000
SLO
+15.23
153.06
Did not finish 2nd run
ROSA Johanna
2002
AUT
GRBOVIC Zoja
2002
SRB
STRUTHERS Ciorstaidh
2001
GBR
REBEC Kaja
2001
SLO
HEIJDEMANN Roosmieke
2001
NED
HROMCOVA Petra
1998
SVK
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
HOLM Olivia
2001
USA
HALL Emma
2000
USA
MUROVEC Nika
2002
SLO
GASPARIKOVA Klara
2001
CZE
LOKAR Katja
1996
SLO
LEITNER Milena
1999
AUT
PODREPSEK Ula Stella
2000
SLO
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
DERKS Kiara
2001
NED
CAMKOVA Veronika
1996
CZE
OTONICAR Ziva
1999
SLO
BRUCE Abi
2000
GBR
OBLAK Rebeka
2001
SLO
KROKHINA Sofia
1999
RUS
ANDERSON Jessica
1998
GBR
EDER Julia
1997
AUT
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
WOODWARD Sarah
2001
GBR
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
HONKANEN Riikka
1998
FIN
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
ZBASNIK Lana
1999
CRO
Did not finish 1st run