official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
1:52.58
22.46
2
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
+2.01
35.31
3
EFIMOV Simon
1996
RUS
+2.47
38.26
4
ANDREEVSKIY Alexey
1992
RUS
+4.72
52.65
5
SHALAEV Andrey
1996
RUS
+5.32
56.48
6
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+5.75
59.23
7
TETENKOV Mark
1993
RUS
+6.07
61.28
8
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
+7.37
69.59
9
TISHCHENKO Sergey
1992
RUS
+7.70
71.70
10
OVCHINNIKOV Nikolay
1997
RUS
+8.20
74.90
11
SHIRSHKOV Egor
1995
RUS
+8.24
75.16
12
MASLENNIKOV Ivan
1997
RUS
+8.40
76.18
13
KLIMOV Georgij
1997
RUS
+8.99
79.96
14
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+9.09
80.59
15
SHESTAKOV Kirill
1997
RUS
+9.37
82.39
16
KOZLOV Lavr
1998
RUS
+9.44
82.83
17
SILIN Daniil
1997
RUS
+9.95
86.09
18
BURMAKOV Ivan
1994
RUS
+10.71
90.96
19
KRUKHMALEV Stehan
1998
RUS
+11.27
94.54
20
PRIKHODCHENKO Vadim
1998
RUS
+11.33
94.92
21
SHERBAKOV Mikhail
1997
RUS
+11.45
95.69
22
LUPAREV Daniil
1997
RUS
+12.79
104.26
23
SELIN Aleksandr
1998
RUS
+13.02
105.73
24
KISELEV Daniil
1998
RUS
+13.03
105.79
25
BELOV Dmitry
1997
RUS
+14.29
113.85
26
EGOROV Sergey
1992
RUS
+14.54
115.45
27
ORLOVA Sergey
1998
RUS
+16.11
125.49
28
POLINKOVSKIJ Viktor
1961
RUS
+18.08
138.09
29
KROPACHEV Matvei
1998
RUS
+20.55
153.89
30
POPOV Nikolay
1996
RUS
+20.85
155.81
31
BULANCOV Bogdan
1998
RUS
+22.24
164.69
32
DAKIN Ilja
1998
RUS
+25.17
183.43
33
DEREVYANKIN Frol
1974
RUS
+25.64
186.44
34
CHERNIATEV Evgeniy
1997
RUS
+26.64
192.83
35
SUKHANOV Ilia
1995
RUS
+27.23
196.61
36
IBYATOV Murat
1998
RUS
+28.23
203.00
37
TIKHONOV Andrey
1979
RUS
+28.92
207.42
38
DINMUKHAMETOV Iskander
1998
RUS
+29.38
210.36
39
SALNIKOV Sergey
1963
RUS
+34.28
241.70
40
VOLODIN Aleksandr
1970
RUS
+36.36
255.00
41
BEZMATERNYKH Ilia
1998
RUS
+38.05
265.81
42
TIMOFEEV Egor
1998
RUS
+45.91
316.08
43
SEMENYUK Oleg
1966
RUS
+48.67
333.73
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SIMONOV Daniil
1998
RUS
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
BATOV Mikhail
1963
RUS
ISHMAEV Kirill
1998
RUS
STARIKOV Viacheslav
1970
RUS
SLEPOKUROV Oleg
1998
RUS
ARUTYUNYAN Artem
1998
RUS
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
MARCHENKO Georgiy
1998
RUS
VIKTORENKO Sergey
1997
RUS
ROGALSKIJ Andrey
1974
RUS
DEREVYANKIN Maxim
1968
RUS
SHMAKOV Vitaliy
1993
KAZ
GRITSAY Semen
1997
RUS
PUSHKAREV Daniil
1997
RUS
ILYIN Alexandr
1995
RUS
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
KOSTROV Alexandr
1994
KAZ
STAROSTIN Alexandr
1997
RUS
SKOROKHODOV Egor
1997
RUS
SIZOV Vitali
1977
RUS
SUKHANOV Kirill
1994
RUS
NIKITIN Pavel
1993
RUS
KRUK Anton
1996
RUS
FALALEEV Igor
1995
RUS
KOLGOTIN Pavel
1994
RUS
SABADASHOV Vladislav
1996
RUS
ALEKHIN Alexander
1994
RUS
POLTORATSKIY Dmitriy
1994
RUS
KALENKIN Alexandr
1997
RUS
Disqualified 1st run