official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PERTL Adrian
1996
AUT
1:39.28
15.00
2
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+0.39
17.87
3
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+0.51
18.75
4
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.62
19.56
5
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.99
22.28
6
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.25
24.19
7
ROCHAT Marc
1992
SUI
+1.37
25.07
8
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+1.60
26.76
9
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+1.62
26.91
10
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.65
27.13
11
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.88
28.82
12
AERNI Luca
1993
SUI
+1.90
28.97
12
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+1.90
28.97
14
STURM Joshua
2001
AUT
+1.98
29.56
15
TREMMEL Anton
1994
GER
+2.05
30.07
16
VACCARI Hans
1996
ITA
+2.15
30.81
17
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+2.37
32.43
18
GORI Francesco
1997
ITA
+2.51
33.46
19
BACHER Fabian
1993
ITA
+2.58
33.97
19
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.58
33.97
21
LUETOLF Joel
2000
SUI
+2.61
34.19
22
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+2.65
34.49
23
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+2.81
35.66
24
GRAF Mathias
1996
AUT
+2.84
35.88
25
AMIEZ Steven
1998
FRA
+3.26
38.97
26
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.37
39.78
27
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+3.43
40.22
28
ROEISLAND Max
1994
NOR
+3.55
41.10
29
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+3.71
42.28
30
NORYS Frederik
1996
GER
+4.04
44.71
31
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+4.30
46.62
32
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+4.96
51.47
33
FALAT Matej
1993
SVK
+5.58
56.03
34
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+5.59
56.10
35
RASSAT Paco
1998
FRA
+5.83
57.87
36
JONSSON Carl
2000
SWE
+6.32
61.47
37
CANZIO Pietro
1998
ITA
+6.39
61.99
38
MAROVT Tijan
1998
SLO
+6.52
62.94
39
SALERNO Hugo
1995
FRA
+6.56
63.24
40
KUNZ Florian
2000
SUI
+6.93
65.96
41
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+7.43
69.63
42
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+7.46
69.85
43
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+7.87
72.87
44
MONNIER Leo
2000
SUI
+8.98
81.03
45
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+9.36
83.82
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
SPOERRI Nick
2000
SUI
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
TORVINEN Turo
2000
FIN
CANINS Matteo
1998
ITA
VERBEKE Tom
1997
BEL
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
STRAND Andreas
1998
NOR
KUNZ Delio
1999
SUI
JANUTIN Fadri
2000
SUI
GARAY Aingeru
1998
ESP
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
EFIMOV Simon
1996
RUS
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BAEHLER Jann
2000
SUI
VEISTEN Patrick Haugen
1994
NOR
SIMONET Livio
1998
SUI
PLONER Manuel
2001
ITA
MEISEN Adrian
1997
GER
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
WASMEIER Lukas
1994
GER
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
KATO Seigo
1998
JPN
HANSSON William
2001
SWE
ITEN Matthias
1999
SUI
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
ANGUENOT Leo
1998
FRA
KUONEN Lars
1995
SUI
LETITRE Theo
1997
FRA
HACKER Pirmin
1996
AUT
Disqualified 1st run